Vyhledávání

Září 2018
Po Út St Čt So Ne
« Srp    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

20.5. Mezipatra na Korso Krymská

Pondělí, 15. Květen, 2017

titulka

V sobotu 20. května proběhne unikátní akce festivalu Mezipatra v rámci Korsa Krymská. Nabitý den pro děti i dospělé zakončí projekce nejlepších krátkých filmů festivalu. Návštěvníci můžou podpořit i kampaň za manželství pro všechny či iniciativu Trans*parent.

V sobotu 20. května se v rámci Korso Krymská koná speciální akce queer filmového festivalu Mezipatra pro jeho přátele a fanoušky. Událost proběhne v nově otevřené kavárně a multifunkčním prostoru Patra v pražských Vršovicích. Diváci se můžou těšit na celodenní program určený pro děti i dospělé.

Pro malé návštěvníky bude připraven workshop Slepá bába umělkyně Tamary Moyzes. S pomocí filmové techniky si budou moci vytvořit vlastní vizuální prostor či genderovou identitu. Hravou formou se zároveň seznámí s historií queer filmu. Součástí programu bude i předčítání z dětských knížek z nabídky Queershop.cz.

Dospělé publikum ocení výběr nejlepších krátkých filmů, které Mezipatra uvedla za poslední dva roky. Mezi ně patří například islandský Zápal pro hru (Tvíliðaleikur) o sexy tenistkách nebo švédský animovaný snímek Nadržený mámy (Moms on Fire).

Po celý den bude probíhat také projekce fotek z facebookového projektu #jsmetrans, které uvedou zástupci iniciativy Trans*parent. Na infostánku kampaně Jsme fér pak můžou návštěvníci podepsat petici za manželství pro všechny a vyfotit se na památku před fotostěnou. Pro všechny bude připraveno i vegetariánské občerstvení.

Patra, Krymská 17, Praha 10
www.patrakrymska.cz

FB událost zde.

patra

Jiří Koubek

Tagy: ,Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem