Vyhledávání

Srpen 2018
Po Út St Čt So Ne
« Čec    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

500 gay sportovců z celého světa v Praze

Úterý, 31. Březen, 2015

titulka

Je již dlouholetou tradicí, že LGBT klub Alcedo Praha pořádá na začátku května mezinárodní sportovní turnaj Pražské duhové jaro – neboli Prague Rainbow Spring Tournament. Letos se uskuteční již 16. ročník (v termínu 1.5-3. 5. 2015) a přihlášeni jsou sportovci z více než 17 zemí světa. Každoročně tento turnaj hostí přibližně 500 sportovců z celého světa a vy můžete být jedním z nich.

Zúčastnit se může každý

Opravdu. Na turnaj je stále možné se přihlásit a nejen změřit síly v jedné z 9 disciplín, ale i třeba se s ostatními sportovci blíže poznat a to nemyslím v šatně nebo ve sprše. Většina disciplín probíhá ve více kategoriích (přibližný popis kategorií: C=rekreační sportovec, B=s pravidelnými tréninky, A=výkonnostní sport), takže každý má šanci utkat se sobě rovnými.

squash

Sporty v kolektivu

Největším sportem počtem účastníků bude i letos volejbal. Očekáváno je cca 35 týmů (což Pražský turnaj řadí k jednomu z největších vEvropě), které se utkají v sobotu 2. května pod jednou střechou na pražské „Julisce“. Letos budou všechny zápasy rozhodovat profesionální rozhodčí. Pro účast je ideální mít tým, ale uplatnit se mohou i jednotlivci při doplnění týmů. Větší šanci mají ale jednotlivce v celé řadě individuálních sportů.

Individuální sporty otevřené zájemcům

plavciLGBT nabízí Pražské duhové jaro širokou nabídku sportů, kde mohou soutěžit. Jedná se o Plavání, Badminton, Squash, Stolní tenis, Tenis a Golf. Všechny sporty lze doporučit i jako společenskou událost přesto se jedná o téměř profesionálně vedené sportovní turnaje. Například plavání je měřeno profesionálním Omega vybavením, badminton a squash se konají na nejlepších hřištích v Praze (na „Hamrech“). Nelze ale zapřít větší chuť se bavit než je běžná na jiných turnajích a tak třeba plaveckou soutěž bude doprovázet DJ Henrietta.

Věnováno běžcům

Jako podporu zdravého životního stylu se organizátoři letos rozhodli v rámci turnaji i pro dvě běžecké soutěže – v pátek se uskuteční závod v orientačním běhu a v sobotu pak soutěž v běhu na 5 km. Běhat umí každý a jsou to tedy ideální sporty pro ty, kteří nemají natrénovanou žádnou speciální dovednost. V neděli se navíc uskuteční mezinárodní pražský maraton, takže i ti co běhají intenzivněji, jsou zváni na intenzivní běžecký víkend v Praze.

Podpora sportovců

Všichni sportovci obdrží volný lístek na MHD na celý prodloužený víkend, mohou tak bez problému cestovat mezi sportovišti. Každý sport má pro účastníky zajištěné zázemí včetně stravy – i té domácí, kde se uplatní i partneři/partnerky sportovců a jejich přátelé. Celý sportovní víkend je protkán i doplňkovým programem a party, na něž jsou zváni i ti, kteří se rádi více baví, než sportují.

Jak se přihlásit

Přihlásit je možné se elektronicky, více informací (česky) na: http://www.alcedopraha.cz/prague-rainbow-spring.html  nebo (anglicky) na: http://www.praguerainbow.eu/

Novinky organizátoři pravidelně uveřejňují na Facebooku.

A pro dotazy: info@alcedopraha.cz

letak

 

Jiří Koubek

Tagy: ,Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem