Vyhledávání

Listopad 2017
Po Út St Čt So Ne
« Říj    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

AIDS pomoc s novým logem a lepší online poradnou

Úterý, 24. Březen, 2015

CSAP_logo_nove_title

Česká společnosti AIDS pomoc začíná používat nové logo. Série stylizovaných stužek zakončených srdcem představuje cestu, kterou musí ujít každý, kdo se dozví, že je HIV pozitivní, od přijetí diagnózy, po smíření se s ní, až k uvědomění si, že život pokračuje dál.

Logo také graficky vyjadřuje úkol organizace, kterým je pomáhat lidem vyrovnat se s onemocněním a vrátit se zpátky do normálního života. Červená stužka je dlouhodobým symbolem boje proti HIV/AIDS. Druhý symbol, srdce, představuje život. Autorem nové značky je grafik Tomáš Kuchař. Loga v několika odstínech červené barvy se budou postupně objevovat na všech materiálech České společnosti AIDS pomoc, na vzdělávacích prezentacích a na propagačních předmětech.

CSAP_logo_nove1

Česká společnost AIDS pomoc také připravila novou verzi bezplatné on-line poradny. Novinkou je, že si tazatelé mohou vybrat, jestli se jejich dotaz i s odpovědí zobrazí veřejně, nebo bude soukromý a odpověď přijde jen jim. Zatímco dříve byly dotazy rozděleny podle toho, jestli se ptal HIV pozitivní nebo člověk bez diagnózy, nyní se zobrazují společně.

Dotazy i s odpověďmi jsou rozděleny tematicky podle oblastí, kterých se týkají, například: testování, sociální služby, právní pomoc, zaměstnání atd. Stačí například kliknout v sekci HIV testování na odkaz Chci jít na test. Nahoře se v šedé liště objeví záložka Poradna, ve které jsou uloženy všechny předešlé odpovědi týkající se testování HIV. Stejně to funguje i v ostatních sekcích. Zájemce tak snadněji zjistí, jestli dotaz, který chce položit, už v poradně neřešili dříve. Česká společnost AIDS pomoc poskytuje internetové poradenství zdarma už deset let. Na každý vložený dotaz odpovídají odborníci, kteří se zabývají problematikou HIV/AIDS. Jméno nebo adresa tazatele zůstanou v anonymitě. Online poradnu naleznete na odkazu www.aids-pomoc.cz/poradna/.

Více informací o HIV/AIDS, možnostech testování a aktivitách České společnosti AIDS pomoc naleznete na www.aids-pomoc.cz.

Jiří Koubek

Tagy: , , ,Komentovat

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem