Vyhledávání

Srpen 2018
Po Út St Čt So Ne
« Čec    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Až 1/4 mladých bezdomovců v UK jsou LGBT, tvrdí studie

Neděle, 1. Březen, 2015

tower_bridge

Zajímavá studie o lidech bez domova byla zveřejněna ve Velké Británii. Uvádí, že mezi mládeží (16-25) bez domova je až jedna čtvrtina LGBT osob. Navíc jsou tyto jedinci daleko častěji vystaveni sexuálnímu zneužívání, než heterosexuální většina.

Průzkum prováděla organizace The Albert Kennedy Trust (AKT) a byl zaměřen právě na zkušenosti LGBT mládeže bez domova. Z výsledků šetření vyplývá, že LGBT mládež se daleko snadněji může ocitnout v pozici bezdomovců. Celých 69% respondentů přišlo o střechu nad hlavou právě z důvodu odhalení své sexuální orientace a následného zavržení rodinou či okolím. Část z nich se dokonce setkala s emocionálním, psychickým, sexuálním či dokonce fyzickým týráním ze strany některého člena rodiny.

LGBT mládež bez domova navíc je mnohem častěji obětí násilí, sexuálního vykořisťování a zneužívání návykových látek než jejich heterosexuální vrstevníci v komunitě bezdomovců. Stejně tak prostituce je LGBT bezdomovcům bližší a daleko častěji se uchylují k obživě tímto způsobem, nezávisle na rizicích s tím spojených.

Tim Sigsworth, generální ředitel společnosti Albert Kennedy Trust, vyzval příslušné orgány státní správy a sociální organizace, aby se výsledky průzkumu zabývaly a pokusily se zapracovat na zlepšení situace LGBT mládeže bez domova.

Navzdory zprávám ukazujícím meziroční růst poptávky po ubytování mládeže bez domova však výše dotací pro organizace poskytující tyto služby postupně klesá. Kruté škrty ve financování sociální oblasti znamenají v současnosti nejnižší nabídku kapacity sociálního bydlení pro mládež ve Velké Británii od roku 2009.

Jiří Koubek

Tagy:Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem