Vyhledávání

Září 2018
Po Út St Čt So Ne
« Srp    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Boxerský šampion podpořil LGBT komunitu v Polsku

Neděle, 12. Říjen, 2014

boxer_pl_1

Podpory z nečekané strany se dostalo polskému hnutí KPH – Kampaň proti homofobii. Veřejně podpořil práva gayů bývalý boxerský světový šampion Dariusz Michalczewsk, zvaný Tiger!

Šestačtyřicetiletý polsko-německý sportovec se stal jednou z tváří známých osobností, které se rozhodly pomoci v boji proti homofobii, která je v polské společnosti stále ještě hluboce zakořeněna. Polská společnost je poměrně konzervativní, navíc velmi ovlivněná silnou katolickou církví a polské lesby a gayové zatím nemají žádnou legislativní úpravu, která by jim umožňovala uzavírat nějakou formu svazků či dávala jinou právní ochranu.

Dariusz Michalczewsk se zapojil do kampaně KPH a nechal se vyfotit s heslem: „Jsem spojenec LGBT lidí, protože chci žít v zemi, kde nejsou moji homosexuální přátelé diskriminováni„. V rozhovoru s novináři ke své podpoře LGBT kampaně uvedl: „Co kdyby byla vaše dcera lesba? Co kdyby byl váš syn gay? Kdyby to bylo moje dítě, tak bych ho stále měl moc rád. A ve všem bych ho podporoval, protože by to bylo moje dítě! Nechci soudit lidi podle jejich sexuální orientace“.

Uvedl také jeden příklad ze svého okolí: „Dva mladí muži žijí v mém okolí. Jsou usměvaví, přátelští, vstřícní. Všichni jsme je měli rádi. A pak si někdo všiml, že se políbili. A moji sousedé je začali nenávidět. Co se ale změnilo? Nic, jsou to stále stejně dobří lidé, proč se k nim sousedé začali jinak chovat, protože jsou gayové? To pro mne bylo výzvou k účasti v této kampani“.

Více o kampani KPH na www.kph.org.pl

boxer
boxer1

Jiří Koubek

Tagy:Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem