Vyhledávání

Srpen 2018
Po Út St Čt So Ne
« Čec    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Brian, Roger a Adam dobyli O2 arenu – Queen v Praze!

Středa, 18. Únor, 2015

titulka

Několik týdnů předem zcela vyprodaná O2 arena přivítala v úterý legendární skupinu Queen se zpěvákem Adamem Lambertem. Více než dvouhodinová show uspokojila jak tradiční fanoušky britské legendy, tak i obdivovatele Adama Lamberta.

Úterý 17. února byl svátek všech fanoušků skupiny Queen a Adama Lamberta v České republice (ale i blízkém okolí, v ochozech byla běžně slyšet Němčina, Polština a samozřejmě Slovenština), krátce před půl devátou odstartovali koncert pro vyprodanou O2 arenu písní One Vision. Nutno dodat, že z původní sestavy v současnosti kapelu reprezentují Brian May (67) a Roger Taylor (65), v roli zpěváka pak „odchovanec“ soutěže American Idol Adam Lambert (33). Ten se netají tím, že se nechce s Freddie Mercurym srovnávat, či ho nahrazovat, svoji roli hodnotil v jednom z rozhovorů pro média slovy: „Nikdy nebude žádný další Freddie, já ho nenahrazuji. Jen se snažím udržet vzpomínky na něj živé, připomínat lidem, jak úžasný Freddie byl. Nechci ho napodobovat, jen se chci podělit s fanoušky o to, jak moc mne Freddie inspiroval.“

freddieAle zpět ke včerejšímu koncertu. Po One Vision následovala starší a méně známá Stone Cold Crazy, ale hned poté kapela naservírovala O2 areně 3 hity, které ji uvedly náležitě do varu. Aby také ne, Another One Bites the Dust, Seven Seas of Rhye a Fat Bottomed Girls zná nazpaměť snad každý fanoušek Queen. Dojemnou atmosféru v sále pak zajistil svým pěveckým sólem Brian May, který za doprovodu své kytary odzpíval emotivní baladu Love of My Life, doplněnou v závěru projekcí Freddie Mercuryho a „dozpívanou“ právě legendárním zpěvákem.

„Staří pánové“ z Queen si společně střihli výstižný song These Are the Days of Our Lives, bubeník Roger Taylor předvedl několik show na bicí (mimo jiné i „souboj“ s vlastním synem Rufusem), odzpíval jeden z TOP hitů A Kind of Magic (zde možná měl raději zpívat Adam…) a v hitu Under Pressure sekundoval Adamovi vokály v originále zpívané Davidem Bowiem. Brian May zase publikum bavil svými kytarovými sóly, doplněnými projekcí zajímavých záběrů kamery umístěné přímo na jeho kytaře a snímající práci jeho prstů.

Většina posluchačů ale přišla především na tradiční pecky Queen a těm se samozřejmě dostalo náležitého uspokojení. Při Killer Queen, I Want to Break Free a Somebody to Love Adam Lambert popustil uzdu své teatrálnosti a publikum bavil svými pózami, Radio Gaga, I Want It All či Crazy Little Think Called Love jsou sázky na jistotu a Adamovi sedí náramně. Závěr v podobě Bohemian Rhapsody a následných „přídavcích“ We Will Rock You a We Are the Champions nemohl být zvolen asi lépe a pokud by frontman kapely nepřišel na pódium s korunou na hlavě, nebyli by to Queen.

finale

Adam Lambert s korunou na hlavě během finálové „We Are the Champions“

I přes některé slabší části koncertu (dlouhá sóla Rogera a Briana, zpěv Rogera) odcházeli fanoušci evidentně spokojeni – koncert jim dal to, co očekávali. Ti starší si zavzpomínali na své mládí a časy, kdy Queen vyprodávali stadiony typu Wembley, ti mladší pak většinou obdivují Adama Lamberta a díky jemu nachází cestu k hitům éry jejich rodičů. Není bez zajímavosti, že na rozdíl od jiných hvězd koncertujících v Praze v poslední době, neměl Adam problém rozezpívat publikum.

Evropské koncertní turné Queen s Adamem Lambertem se pomalu chýlí ke konci, zbývají již pouze koncerty v Curychu, Krakově, Londýně, Liverpoolu a Sheffieldu. Je otázkou, jestli (s ohledem na věk) bude ještě nějaké další turné Briana a Rogera v budoucnu následovat.

queen1

O2 Arena vyprodána

queen2

O2 Arena vyprodána

queen10

Adam vzhlíží na Freddieho

queen3

„Stará generace“ v akci

queen4

Atmosféra

queen5

Atmosféra

queen6

Atmosféra

queen7

Brian May a Roger Taylor během zpěvu hitu There Are the Days of Our Lives

queen8

Adam Lambert během hitu We Are the Champions

queen9

Atmosféra

Jiří Koubek

Tagy: , , , , ,Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem