Vyhledávání

Září 2018
Po Út St Čt So Ne
« Srp    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Buddy pomůže nově diagnostikovaným HIV+ překlenout obtížné období

Sobota, 19. Březen, 2016

buddy_logo

Program BUDDY, který právě zahájila Česká společnost AIDS pomoc, je určený těm, kteří se právě dozvěděli, že jsou HIV pozitivní, obtížně se s touto informací smiřují, mají strach a nevědí, jak dál. Využít ho mohou i lidé, kteří už svoji diagnózu znají delší dobu, ale nemají se komu svěřit anebo se chtějí seznámit se zkušenostmi jiných HIV pozitivních. Program je bezplatný.

„Program BUDDY má být pro lidi s diagnózou HIV kamarádem, který jim pomůže vyrovnat se s novou životní situací. Každý si může sám vybrat, jaká forma pomoci mu bude osobně nejlépe vyhovovat, ať už to bude osobní setkán, mailová korespondence nebo podpora po telefonu,“ řekl Michael Jettmar, koordinátor projektu.

Do programu BUDDY se mohou přihlásit lidé, kteří potřebují oporu v situacích, které jsou složité a sami je nezvládnou. To může být například chvíle, kdy se od lékaře dozvědí diagnózu. Další obtížné momenty nastávají, když se chtějí svěřit přátelům a rodině, nebo když se objeví zdravotní potíže.

Při osobních setkáních, po telefonu nebo mailu bude s klienty komunikovat průvodce, který je už vyrovnaný se svou diagnózou. Má tedy s životem HIV pozitivního osobní zkušenost a dokáže poskytnout užitečné rady i podporu.

buddy-web-01

„Naší snahou a cílem je vrátit lidem nakaženým virem HIV chuť do života, chuť smát se a jít dál. Záleží už pak na nich, jakou roli bude mít průvodce v jejich životě. Může být rádcem, ale třeba i spolehlivým přítelem. Samozřejmostí je, že všechny informace o klientech jsou přísně důvěrné a průvodce je nikomu nesděluje,“ dodává Jettmar.

Program založený na mnohaletých zkušenostech s HIV+ komunitou nasměřuje lidi k tomu, aby přijali a smířili se s novou situací. Snahou je jim ukázat, že složité období nemusejí překonávat sami. Při včasném zahájení léčby mají před sebou dlouhý čas, po který jim může být program BUDDY průvodcem.

Kontakt na průvodce: muj.buddy@gmail.com

Jiří Koubek

Tagy: , , ,Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem