Vyhledávání

Červenec 2018
Po Út St Čt So Ne
« Čer    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Conchita Wurst s Anetou Langerovou odstartovaly Prague Pride 2015

Úterý, 11. Srpen, 2015

titulka

Pondělní večer na Střeleckém ostrově patřil zahajovacímu koncertu letošního ročníku festivalu Prague Pride. Celým večerem provázely moderátorky Ester Janečková a Lejla Abbasová. Z počátku částečně zaplněný Střelecký ostrov přivítal kolem sedmé hodiny na pódiu nejprve zpěváka Jaro Smejkala, finalistu soutěže Superstar.

Po jeho pěveckém vystoupení následovala krátká přestávka a poté na podium vystoupila zpěvačka Aneta Langerová. Tu nadšeně přivítalo početné publikum, Střelecký ostrov a především prostor před podiem už v té chvíli byl doslova přeplněn. V tu dobu se dalo celkem polemizovat nad sloganem letošní Pride „Všichni jsme stejně teplí“, protože teplota zde byla nejen zásluhou počasí opravdu vysoká :-). Hodinové vystoupení Anety Langerové sklidilo bouřlivé ovace, především pak „přídavek“ v podobě hitovky Voda živá. Tu si s Anetou zazpíval celý „Střelečák“.

aneta

Anetu na podiu vystřídal velvyslanec USA Andrew H. Schapiro, který v krátkém projevu zdůvodnil, proč americká ambasáda aktivně podporuje Prague Pride již pátým rokem. Zdůraznil, že práva LGBT osob jsou zároveň lidská práva a USA se snaží podporovat ochranu lidských práv ve všech zemích světa. Jeho slova byla následována projekcí živého přenosu z areálu ambasády USA, kde byla duhově nasvícena budova Glorietu.

Posledním hostem na podiu Pride Village na Střeleckém ostrově byla „vousatá zpěvačka“ Conchita Wurst, vítězka Eurovision Song Contest 2014. V krátkém rozhovoru se svěřila se svým ne zrovna ideálním comingoutem a také vysvětlila, jak vzniklo její umělecké jméno. Třemi písněmi pak zakončila pondělní program v Pride Village těsně před desátou hodinou večerní.

Naše programové tipy na zajímavé akce v programu Prague Pride naleznete v tomto článku…

conchita

Jiří Koubek

Tagy: , ,Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem