Vyhledávání

Září 2018
Po Út St Čt So Ne
« Srp    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Dara Rolins, Zuzana Bydžovská a další si splnili sny

Středa, 19. Září, 2012

AFL2012_1

Zuzana Bydžovská s nahým ragbistou, létající Tereza Černochová nebo Dara Rolins pečící dort. Skoto třicítka umělců a sportovců se rozhodla podpořit prevenci HIV. Spolupracovali na kalendáři DREAM 2013, který na podzim vydá občanské sdružení Art for Life.

Snové fotografie českých i slovenských osobností odhalí výstava v pražské nákupní galerii Myslbek už 18. října. Od 9. listopadu budou fotky vystaveny v bratislavském centru Eurovea. Už 1. listopadu se ale v Praze uskuteční jejich dražba. Výtěžek je určen na prevenci HIV, Art for Life chce příští rok vytvořit například brožuru po školáky.

„Ve školách mají studenti o HIV velmi málo informací. Přesvědčujeme se o to i na besedách, které společně s divadlem Letí nabízíme po celé republice,“ upozornila předsedkyně občanského sdružení Bára Trojanová.

Art for Life se věnuje oblasti HIV už pátým rokem. Počty HIV pozitivních přitom dlouhodobě stoupají a zvrat tohoto trendu se podle dosavadních údajů nedá čekat ani letos. V Česku bylo dosud ke konci července odhaleno téměř 1800 případů, před pěti lety to byla zhruba polovina. Situace není o mnoho lepší ani na Slovensku, proto se Art for Life rozhodlo rozšířit své působení i tam.

Do projektu se zapojila například zpěvačka Dara Rolins a několik dalších osobností, které jsou známé v Česku i na Slovensku, třeba herečka Zuzana Bydžovská nebo fotograf Jan Saudek. „I když se to někomu nemusí pozdávat, mám rád věci, které mají smysl. A myslím si, že ten, kdo může pomoci něčemu dobrému, by to měl dělat. Kdybych byl bohatý, daruji peníze, ale bohatý už nejsem, tak se snažím pomáhat jinak,“ vysvětlil spolupráci Saudek, který do kalendáře vyfotil chlapeckou kapelu Mandrage v dámských šatech.

Bydžovskou fotil Petr Kurečka v úboru na americký fotbal a s nahým hráčem. Snem Dary Rolins je zase malá cukrárna, proto ji Matúš Toth fotil přímo ve výrobně v Benátkách nad Jizerou. „Mám hodně snů a jedním z nich je ten o cukrárně. Chci mít někde na pláži u moře malý domek, kde bysme trávili tři měsíce v zimě. Dole v přízemí by byla malá kavárna a cukrárna, čerstvé pečivo a koláče a já bych tam obsluhovala,“ popsala zpěvačka.

AFL2012_4

AFL2012_3

AFL2012_2

Jiří Koubek

Tagy: , ,Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem