Vyhledávání

Červenec 2018
Po Út St Čt So Ne
« Čer    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Egyptský hon na gaye: pokus o sebevraždu oběti, TV reportérka obviněna z pomluvy

Středa, 25. Únor, 2015

kladivko_soudni

Prosincový zátah na gaye v jedné z káhirských saun na základě udání TV reportérky a za asistence TV kamer má svoji dohru. Všichni zadržení byli sice soudem osvobozeni, nicméně jeden z nich se pokusil o sebevraždu. Novinářská „hyena“, která policii do sauny přivedla, je naopak trestně stíhána pro pomluvu a šíření nepravdivých informací.

V minulém týdnu zaznamenala média zprávu, že jeden z 26 zadržených mužů při údajných homosexuálních hrátkách v káhirské sauně (a následně soudem osvobozených a propuštěných) se pokusil spáchat sebevraždu. Údajně ho k tomu vedla jeho životní situace, kdy po prozrazení kauzy jeho zadržení se k němu většina přátel obrátila zády a navíc musel snášet nepříjemné chování svých kolegů v zaměstnání. Svůj život se pokusil ukončit upálením, nicméně byl zachráněn a převezen do nemocnice. Také zde prý čelí šikaně v souvislosti s případem zadržení v sauně. Personál nemocnice se prý k němu chová s opovržením a zanedbává péči o něj jako o pacienta. O případu policejního zátahu v sauně a následném soudním verdiktu jsme informovali v tomto článku.

Policii do sauny v prosinci přivedlo udání od televizní reportérky jménem Mona Iraqi z televizního kanálu Al-Qahira wal Nas. Ta nejen Policii oznámila údajné protiprávní chování návštěvníků sauny, ale navíc se s TV štábem účastnila policejní akce. TV stanice poté odvysílala reportáž, včetně detailních záběrů povětšinou nahých zadržených za účelem jejich dehonestace. A právě na reportérku Monu Iraqi nyní míří obvinění z pomluvy a šíření nepravdivých zpráv, které řeší egyptská justice. Před soudem by měla reportérka stanout počátkem dubna. K obvinění přispěly mimo jiné i stížnosti zadržených mužů.

Jiří Koubek

Tagy:Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem