Vyhledávání

Září 2018
Po Út St Čt So Ne
« Srp    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Febiofest 2015 odhalil program a spustil předprodej

Čtvrtek, 12. Březen, 2015

febio_title

159 filmů z 56 zemí celého světa, samozřejmě včetně oblíbené sekce „Jiný břeh“ – tedy filmů s LGBT tématikou. Festival začíná slavnostním zahájením již ve čtvrtek za týden, předprodej vstupenek je ale už v plném proudu jak na pokladně kina, tak online na webu.

LGBT fanoušky festivalu a filmu celkově budou jistě nejvíce zajímat projekce v Duhovém sále č. 4, kde má svůj tradiční „domov“ sekce Jiný břeh. V letošním roce Febiofest přinese celkem 12 filmů s LGBT tématikou, původem pocházející z 9 zemí světa. Mimo tradičních amerických, francouzských či německých produkcí lze v programu nalézt i exotický původ filmů ve Venezuele nebo Chile. Colourplanet je partnerem Duhového sálu festivalu Febiofest a svým čtenářům postupně přinese tipy na zajímavé filmy z letošní nabídky.

Program festivalu je možné nově sledovat také přes mobilní aplikaci Febiofest, ke stažení je k dispozici v obchodech Google Play Store nebo App Store. Program Duhového sálu č. 4 je přehledně k dispozici také na hlavní stránce iBoys.cz a iGirls.cz.

Předprodej vstupenek na MFF Praha – Febiofest začal ve středu 11. března na pokladnách kina CineStar Praha – Anděl a na vybrané projekce v kině CineStar Praha – Černý Most. Online předprodej na www.febiofest.cz a www.cinestar.cz byl spuštěn od 12. března. Cena lístku na většinu projekcí je 89 korun, 3D projekce stojí 99 korun. Zakoupením lístku za 129 korun na projekce označené jako „Projekce charitativního partnerství“ podpoříte částkou 40 korun Nadační fond pro předčasně narozené děti a jejich rodiny. V prostorách kina na Andělu návštěvníci uvidí fotografie Nguyen Phuong Thao zachycující předčasně narozené děti. Záštitu nad fondem převzal primář novorozeneckého oddělení porodnice v Podolí Zbyněk Straňák. Febiofest letos potrvá od 19. do 27. března. Vybrané filmy budou moci filmoví fanoušci zhlédnout v rámci Regionálních ozvěn Febiofestu od 30. března do 17. dubna ve čtrnácti českých městech.

Součástí letošního Febiofestu je zajímavá novinka – projekt Culinary Cinema, inspirovaný podobným počinem berlínského festivalu Berlinale. O exkluzivních filmových projekcích spojených s exkluzivními večeřemi jsme informovali v tomto článku…

Jiří Koubek

Tagy: ,Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem