Vyhledávání

Září 2018
Po Út St Čt So Ne
« Srp    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

GAY CUNT a další excesy znamenaly stop pro oblíbeného moderátora

Středa, 11. Březen, 2015

titulka

Top Gear bez moderátora, BBC došla trpělivost, Jeremy Clarkson (zatím dočasně) odstaven a vysílání zastaveno!

Rasistické a homofobní „vtípky“, ale i jiné excesy odmítla dále trpět britská veřejnoprávní televize BBC a s okamžitou platností „odstavila“ oblíbeného moderátora světově nejúspěšnějšího motoristického pořadu Top Gear. Jeremy Clarkson byl vedením televize v minulosti již několikrát varován, po poslední hádce s producentem, kdy ho dokonce udeřil pěstí, bylo rozhodnuto o jeho okamžitém stažení z pořadu až do vyšetření incidentu. Pravidelné nedělní vysílání pořadu Top Gear se tak tento týden nekoná.

cuntŽe došla BBC trpělivost se nelze divit, Clarkson má za sebou celou řadu incidentů. Například v loňském roce se musel omlouvat za zveřejnění fotografie, na které je vyobrazen ve spánku v letadle s cedulkou s nápisem „GAY CUNT„. Dalším excesem bylo veřejné prohlášení, že státní zaměstnanci, kteří se zapojili do 24hodinové stávky, by měli být zastřeleni před zraky svých rodin. To vyvolalo značnou nevoli i mezi diváky, do redakce BBC přišlo přes 32 tisíc stížností, incidentem se zabýval dokonce i premiér David Cameron.

Clarksonovy „výstřelky“ měly v minulosti i mezinárodní rozměry, jednou byl dokonce celý štáb vyhoštěn z Argentiny, jelikož se zdejším úřadům nelíbila SPZ na jednom z testovaných automobilů, která svým významem (H982 FKL) nápadně připomínala válečný konflikt mezi Velkou Británií a Argentinou o Falklandy. Stejně mezinárodní rozměry měla kauza, která skončila až oficiální omluvou BBC mexickému velvyslanci v Londýně. Ta následoval poté, co Jeremy Clarkson pronesl výrok, že mexičané jsou líní, neschopní, prdící hulváti s knírkem, opírající se ve spánku o plot.

Jeremy nicméně zřejmě tušil, že jsou jeho dny sečteny, nebo minimálně mu jde BBC po krku. Už 25.2. na svém twitteru s nadsázkou glosoval, že BBC hledá nového moderátora TOP GEAR show, požadavky shrnul na „starý, špatně oblečený, pedantský, ale schopný chodit do práce včas“.

tweet1

crazyPořad Top Gear je přitom jedním z nejoblíbenějších z tvorby BBC a to nepochybně především zásluhou týmu kolem Clarksona. Jeho sledovanost se celosvětově odhaduje kolem 350 milionů diváků. Je otázkou, zda BBC nakonec nezařadí zpátečku a nebude to jen výstraha pro Jeremyho. Dá se totiž předpokládat, že jeho definitivní konec v čele pořadu by znamenal i značnou ztrátu dlouholeté popularity a sledovanosti.

Foto: Instagram

Jiří Koubek

Tagy: , , ,Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem