Vyhledávání

Červenec 2018
Po Út St Čt So Ne
« Čer    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Gay Pride po Indicku

Úterý, 27. Listopad, 2012

dili_pride

Stovky gayů a leseb v pochodu v Novém Dillí. Videa uvnitř článku!

Organizátoři uvádí, že nedělní průvod byl v historii již pětiletého pořádání Pride pochodů v Indii tím největším. Transparenty, 15 metrová duhová vlajka, stovky účastníků, ti všichni volali po větší míře tolerance v zemi, kde stále není OK to be GAY. Indická vláda za posledních pár let udělala rozhodující krok na cestě za zrovnoprávnění gayů a leseb s většinovou indickou společností, ve které stále existuje velká míra diskriminace proti homosexuálům a jejich podporovatelům.

V Indii žije asi dva a půl milionu homosexuálů, uvedla indická zpravodajská služba ANI. I ve vysokých politických kruzích se však stále najdou nezvdělaní a homofobní lidé, kteří se nelichotivě vyjadřují o homosexuálech.

GhulamNabi Azad, ministr zdravotnictví, na konferenci o lidských právech řekl, že homosexualita je nepřirozená a nakažlivá nemoc ze zahraničí. Indická vláda dekriminalizovala homosexualitu teprve před třemi lety.

Všudepřítomné bubny, všeobecné veselí, barevní lidé, hudba, průvody, oslava jinakosti a výzva k odstranění diskriminace, to vše bylo k vidění v Novém Dillí. Miliony účastníků, podpora starosty, či primátora, lidé, kteří se nebojí svoji jinakost projevit, na to si bude muset Indie ještě pár let počkat. První Prague Pride, či brněnské pokusy o Pride, to ve svých začátcích neměli také jednoduché.

Jiří Koubek

Tagy: , ,Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem