27282930

Gay tenisový turnaj v Praze ovládli Němci a Češi

Úterý, 10. Červenec, 2012

tenis

V tenisovém areálu v Praze na Cibulce skončil gay tenisový turnaj Prague Friendly Tennis Open. Do české metropole dorazilo 84 tenistů z 23 zemí.

Jde o jediný gay tenisový turnaj Gay a lesbické tenisové asociace (GLTA) ve střední a východní Evropě.

„Čtvrtý ročník turnaje se povedl,“ říká jeden z organizátorů Vladimír Vokál. „Letos poprvé jsme dostali status Masters, tedy status jednoho z pěti nejprestižnějších turnajů okruhu GLTA. Body z Prahy tak mají v rámci světových žebříčků asociace dvojnásobnou hodnotu.“

V turnaji se soutěží v pěti rozdílných kategoriích podle výkonnosti, od soutěže „D“, kde hrají převážně rekreační hráči, až po úroveň „open“, které se účastní závodní tenisté. Hrají se dvouhry i čtyřhry.

Mezi nejúspěšnější účastníky patřili i tentokrát Češi. Podařilo se jim získat celková tři prvenství. Nejvíce výher, celkem 6, získali Němci, kteří si odvezli také prvenství v nejprestižnější kategorii open. Tu vyhrál Jochen Schmidt, který si ve finále poradil se Španělem Pedrem Alonsem Lópezem po setech 3:6, 6:1 a 6:0.

„Kromě Čechů a Němců vyhráli ve svých kategoriích také dva Poláci, dva Švýcaři, jeden Španěl a jeden tenista ze San Salvadoru,“ doplňuje Vladimír Vokál.