Vyhledávání

Červenec 2018
Po Út St Čt So Ne
« Čer    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Gaylerie slavných 2: Sir Elton John zavítá do Prahy

Pondělí, 18. Březen, 2013

ej

Výtečný zpěvák a muzikant, mistr balad, který se od nuly vypracoval mezi největší světové hvězdy pop music. Stejně populární je i jeho osobní život.

V posteli návaly, dveře do jeho ložnice si podávaly ženy i muži, zvládnul se oženit, rozvést, a nakonec skončil ve svazku s mužem, se kterým vychovává 2 syny.

Elton John se narodil 25. března 1947 v Londýně jako Reginald Kenneth Dwight, v roce 1972 se nechal úředně přejmenovat jako Elton Hercules John. Elton se narodil muzikálním rodičům a jablko rozhodně nepadlo daleko od stromu – na klavír začal malý Reginald hrát již ve 3 letech. V talentových soutěžích se neprosazoval, a tak již od 16 let začal hrát na klavír po barech a na zábavách. Tvrdé podmínky a nezaplatitelné zkušenosti však dokázal přetavit v hvězdnou kariéru. V tomto období se potká i s textařem Berniem Taupinem, se kterým dodnes tvoří své písně. V roce 1969 vydává první ale ne zrovna úspěšnou desku. Druhá deska v roce 1970 již vzbudí větší zájem, a ještě v témže roce s další deskou Tumblweed Connectoin vystoupá Elton až na druhou příčku britské hitparády. Z tohoto období počátku 70. let pocházejí i hity Rocket Man a Your Song.

Rocket Man live 1984 – Wembley stadion, Londýn

S dalšími alby se Elton John již pravidelně prosazuje v hitparádách jak v Británii, tak na druhém břehu Atlantiku. Za svou kariéru získá několik cen Grammy, v roce 1992 je s Berniem Taupinem uveden do textařské síně slávy. V roce 1994 nahrává skladbu Can You Feel The Love Tonight pro film Král zvířat. Skladba se stává obrovským hitem a Elton za ní obdrží Grammy, Zlatý Globus i Oskara. Elton John a Bernie Taupin s písní Candlie in the Wind, jež zazněla na pohřbu princezny Diany, se zapsali do historie jako autoři nejrychleji a nejvíce prodávané (33 milionu kopií) písně v historii a jsou odměněni i Grammy. Za Eltonovu kariéru se prodalo přes 250 milionů jeho desek, stal se jednou z nejslavnějších osobností, získal několik ocenění a má i svojí hvězdu na chodníku slávy v Hollywoodu.

Can You Feel The Love Tonight z animovaného filmu Lví král

Elton je a byl vedle soukromí a postele extravagantní i na pódiu. Barevné kostýmy, velké brýle, ztrátu vlasů maskoval různými parukami, až si nechal ztracenou kštici nastřelit.

Elton John je znám i svým osobním životem. Života si užíval plnými doušky. Již v roce 1976 se označuje jako bisexuál, jeho postelí prošli kvanta milenek i milenců. Na konci 60. let byl zasnouben s první velkou láskou, sekretářkou Lindou Woodrow. V roce 1984 se dokonce oženil s německou nahrávací inženýrkou Renate Blauel. Ovšem Elton se dostává do fáze, kdy se začne považovat za gaye, a manželství tak po nějaké době ukončí a plně se hlásí ke své homosexualitě. Po té co začnout umírat na novou nemoc AIDS okolo něj ti, s nimiž si užíval v posteli, si Elton uvědomí, že ani sláva ho před AIDS neochrání. Začne se plně angažovat v boji proti této nemoci. Elton výrazně pomáhá i v jiných charitativních aktivitách, a za svojí dobročinnost je v roce 1998 odměněn rytířským titulem. V roce 1993 navazuje Elton vztah s o 15 let mladším Davidem Furnishem, který v později potvrdí i úředně. V roce 2010 se „jím narodí syn“ Zachary, o 2 roky později přichází na svět další potomek Elijah Joseph Daniel. Ačkoliv se v médiích objevilo několik informací o problémech mezi Eltonem a Davidem, patří patrně mezi nejznámější homosexuální pár na planetě.

Elton John potěší všechny své fanoušky letos i u nás. Se svojí doprovodnou skupinou po 3 letech zavítá v tomto roce totiž i do Prahy. Koncert se uskuteční v Pražské 02 aréně 18. prosince. Jedná se o poslední zastávku z jeho letošní světové koncertní šňůry. Díky tomu a také díky předvánočnímu období bude koncert jak pro diváky, tak i samotného Eltona určitě magickým zážitkem. Prodej lístků začal toto pondělí 18. března. Další celkem dostupné zastávky jeho tour jsou v německých Drážďanech a Berlíně.

Your song, live

Michal „Medium“ Erben

Jiří Koubek

Tagy:Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem