Vyhledávání

Srpen 2018
Po Út St Čt So Ne
« Čec    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kanadský turista zatčen v Maroku za sex s místním mužem

Úterý, 7. Duben, 2015

jail

Gay turisté v Maroku by si měli případná sexuální dobrodružství s místními muži náležitě rozmyslet. V krátké době je toto již druhý případ zatčení zahraničního gay turisty v Maroku. 35letý kanadský občan byl zatčen v Maroku poté, co si údajně natáčel sex s místním mužem, který byl zaměstnán v hotelovém resortu, kde byl kanaďan ubytován.

Oba muži jsou nyní drženi ve vazbě v marockém vězení a byli obviněni ze společného sexu. Místní deník Al Sabah informoval, že státní zastupitelství ve spolupráci s policií zadrželo nejmenovaného 35letého kanadského občana a místního 25letého mladíka, který pracoval v hotelovém resortu jako člen ochranky. Celému incidentu předcházelo obvinění ze znásilnění, které vznesl mladší z mužů. Velmi záhy však vyšlo najevo, že si toto znásilnění vymyslel, jelikož údajně dostal strach z toho, že by kanaďan mohl pořízené fotografie a videa při společném sexu mohl umístit na internet.

Ke změně výpovědi ho přinutil fakt, že policie prohledala kanaďanův pokoj a zabavila zde iPad a paměťové karty, obsahující pornografická videa a fotografie z jejich společných sexuálních hrátek. Kanadský občan při výslechu přiznal, že měl s místním mladíkem sex, ale že to bylo z obou stran zcela dobrovolné.

Oba obvinění mají ve čtvrtek předstoupit před soudce, kde se budou zodpovídat z nezákonných sexuálních praktik, místní mladík navíc z křivé výpovědi. V Maroku je gay sex nelegální a je postihován 6 měsíci až 3 lety odnětí svobody a pokotou ve výši 120 – 1200 dirhamů (cca 3000 – 30000 Kč).

Zákon zakazující gay sex je sice v Maroku využíván velmi sporadicky, většinou pouze v případech, kdy se jedná vyloženě o sexuální placenou turistiku, nicméně například loni v říjnu byl za stejný delikt zatčen britský občan a odsouzen ke 4 měsícům vězení. Později však byl po nátlaku britské diplomacie a lidskoprávních organizací po týdnu propuštěn. Ani v jednom z případů přitom nebyly žádné důkazy o finančním pozadí sexuálních schůzek.

Jiří Koubek

Tagy:Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem