Vyhledávání

Září 2018
Po Út St Čt So Ne
« Srp    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Královská kuchařka Freddieho Mercuryho slavnostně pokřtěna

Pondělí, 11. Duben, 2016

titulka

Za účasti mnoha médií proběhl ve středu 6. února slavnostní křest knihy Královská kuchařka Freddieho Mercuryho. Kuchařka se spoustou receptů, ale i fotografií a střípků ze života slavného zpěváka je dílem jeho dlouholetého osobního tajemníka Petera Freestona.

Peter Freestone (61) strávil po boku Freddie Mercuryho 12 let. Začínal jako komorník, kdy jeho hlavní náplní práce byla péče o zpěvákovy kostýmy, postupem času se však stal jeho osobním asistentem a také blízkým přítelem. Což také znamenalo, že velmi často pro Freddieho (i jeho přátele) vařil. A právě soubor oblíbených receptů obsahuje křtěná knížka, samozřejmě doplněných fotografiemi připravených jídel, i fotografiemi z archivu autora mapujícími život hvězdy. Informace o knížce jsme přinesli v tomto článku…

foto01

Moderování křtu se zhostila Ester Janečková, kterou například zajímalo, co bylo na vaření pro Freddieho nejtěžší. Na to Peter reagoval, že nejtěžší bylo odhadnout jeho chutě, protože Freddie nikdy neřekl, co přesně chce, na co má chuť. Přítomné také zajímalo, jak jsou recepty v kuchařce náročné na přípravu, dle Petera je většina z nich poměrně jednoduchá a jídla jsou také většinou z běžně dostupných surovin.

Zajímavostí je, že Peter Freestone již 15 let žije v České republice, kterou si velmi oblíbil. Aktuálně bydlí v Královéhradeckém kraji a jak sám na křtu uvedl, Česká republika je podle jeho názoru pro život lepší, než Velká Británie. A přítomné také překvapil svojí částečnou znalostí českého jazyka, i když některé formulace byly úsměvné :-).

Knížka Královská kuchařka Freddieho Mercuryho je k dostání v knihkupectví Luxor, ale také u všech dalších dobrých knihkupců.

Foto: Jan Vejmelka

Jiří Koubek

Tagy: , ,Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem