Vyhledávání

Červenec 2018
Po Út St Čt So Ne
« Čer    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

LGBT+ filmy letos ve Varech

Pátek, 1. Červenec, 2016

foto

Držitel dvou oscarových nominací, herec Willem Dafoe převezme na 51. ročníku karlovarského festivalu Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Je tak první hvězdou světové velikosti, která letos zavítá do Česka a zůstane na festivalu od 1. do 3. 7.

MFF Karlovy Vary uvede jako poctu Willemu Dafoeovi snímek Abela Ferrary Pasolini (2. 7., 22:30, Velký sál hotelu Thermal) a Scorseseho drama Poslední pokušení Krista (3. 7., 23:00, Letní kino).

Navíc budete mít šanci, že kolem vás projde 4. 7. i francouzský herec Jean Reno. Od 7. do 9. 7. můžete potkat legendu Jiřinu Bohdalovou. Výčet slavných filmových tvůrců, kteří také dorazí tím zdaleka nekončí.

Každoroční samozřejmostí programu největšího tuzemského filmového festivalu jsou ovšem i zástupci filmových produkcí z celého světa s LGBT+ tematikou. Letos se v tomto ranku na plné čáře prosadily zejména ženské příběhy…
 Pokud vás zajímají, tak si určitě nezapomeňte v programu vyhledat následující filmy.

LGBT+ filmy:
Barash
Helmut Berger, herec
Komorná
Nikdy nebudeš sám
Noc v Tokoriki
Transit Havana

Z hlediska queer aspektů jsou zajímavé také snímky:
Božské
Já, Olga Hepnarová
Pasolini
Rande pro šílenou Mary

Tituly známých gay tvůrců:
Je to jen konec světa / Xavier Dolan
Julieta / Pedro Almodóvar
Malí muži / Ira Sachs

Navštívit karlovarský festival rozhodně stojí za to. Troufám si tvrdit, že v době konání, letos je to od 1. do 9. července, je ve Varech procentuálně víc gayů a leseb než v tu dobu v Praze. Ale rozhodně to není jediná přednost této velké kulturní události. Nepřeberná přehlídka filmů z celého světa, většinu z nich už nikde jinde nebudete mít šanci vidět. K tomu i kouzlo úchvatného lázeňského městečka a jeho okolí. V neposlední řadě i pestrá nabídka dalšího kulturního a společenského programu.

Festival Passy lze pořídit od 200 do 1200 Kč, tři vstupenky denně na jednotlivé filmy lze na ně sehnat nejen na 19 pokladnách, ale i rezervovat pomocí SMS. 
Projekce budou probíhat v 13 kinech (většinou i s wifi), samozřejmostí je Kino bez bariérwww.kinobezbarier.cz a u vybraných českých filmů i Kino neslyšícího divákawww.knd.cz.

V programu festivalu najdete pořádnou dávku doprovodných akcí od koncertů přes párty až po Vodafone pláž se zábavnými atrakcemi nebo Dům České televize s vlastním programem (diskuze s filmovými tvůrci, koncerty např. skupin Zrní, Blue Effec atd.).
Pod chebským mostem budou divadelní představení pro děti. Zdarma pro všechny budou noční projekce v letním kině. Půlnoc si můžete zpestřit projekcí Večerníčků u hotelu Thermal. Pokud si budete chtít přes noc ještě užívat, určitě se vydejte na jednu z pařeb v klubu Peklo nebo jinde.
Hned první den čeká návštěvníky koncert před Thermalem, kde slavné filmové melodie uvede Český národní symfonický orchestr.
Při toulkách ulicemi nezapomeňte zavítat do stanu neziskového projektu chodicilide.cz.
 A když si budete chtít odpočinout od všudepřítomného návalu lidí, můžete využít festivalovou půjčovnu kol a vyrazit do okolí Karlových Varů.

Z programu lze vypíchnout např. ČEZ Energy Fest v Poštovním dvoře, kde vystoupí kapela Všichni svatí, Klára Vytisková, The Prostitutes, Portless, Tata Bojs, MIG 21 a Michal Hrůza. Festivalový dostihový den v neděli 3. 7. nebo setkání s Allanem Starským, držitelem amerického Oscara za snímek Schindlerův seznam, v úterý 5. 7. 
3.7. v Městském divadle Karlovy Vary uvedou premiéru filmu Lucie: příběh jedný kapely členové této skupiny. Předcházet jí bude živé natáčení pořadu Na plovárně Marka Ebena.

Festivalový večer města Karlovy Vary připravil koncert s Anetou Langerovou ve středu 6. 7. Aneta vzkazuje: „Koncert v Karlových Varech bude pro nás výjimečný. Věřím, že si tento letní večer všichni společně užijeme. Budeme hrát převážně písně z alba Na Radosti, některé z nich, jako například Tráva nebo Dívka, jsou i na albu v orchestrálním aranžmá, pro ostatní napsal Jakub Zitko nové aranže, těším se, že je všechny budeme hrát v živém provedení s Karlovarským symfonickým orchestrem.“

Dále návštěvníky čeká křest knihy Pavla Jirase Barrandov nezapomenutelní: Miloš Forman, autogramiáda tvůrců letošních čtyř snímků Polednice, Teorie tygra, Křižáček, Anděl páně 2 a zajímavá hraná prohlídka lázeňského města „Karle, to to dopadlo“ na Šibeničním vrchu se uskuteční v pátek 8. 7.

A určitě za to budou stát i každodenní komentované procházky po Thermalu, srdci festivalového dění, od tří hodin.

Program filmové nabídky najdete zde. http://www.kviff.com/cs/program/katalog-filmu

Milda Šlehofer 
ve spolupráci s Film Servis Festival Karlovy Vary
Foto: Film Servis Festival Karlovy Vary

poster1

Jiří Koubek

Tagy: , ,Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem