Vyhledávání

Srpen 2018
Po Út St Čt So Ne
« Čec    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Lídr opozice jde na 5 let do vězení za homosexualitu

Úterý, 10. Únor, 2015

flagMalaysia

Aneb příklad z Malajsie, jak může údajná homosexualita posloužit k odstranění nepohodlného politického soupeře.

Nejvyšší malajský soud potvrdil pětiletý trest vězení pro Anwara Ibrahima za „sodomii“ a politik tak musí okamžitě nastoupit do vězení. Odsouzen nižším soudem byl loni na základě obvinění jeho bývalým asistentem, s nímž si údajně Ibrahim vynutil anální sex. Ve většinově muslimské Malajsii jsou homosexuální praktiky nezákonné a hrozí za ně až dvacetiletý pobyt ve vězení. Nicméně k souzení těchto případů dochází jen opravdu ve výjimečných případech. V kauze Anwara Ibrahima je však poukazováno na fakt, že se spíše jedná o proces politický, kdy se vládnoucí strana snaží odstranit silného protivníka, pod jehož vedením v posledních volbách dosáhla opozice nečekaně dobrých výsledků.

Celá kauza začala již v roce 2008, kdy mělo dojít k uvedeným homosexuálním praktikám, nicméně v roce 2012 byl pro nedostatek důkazů Ibrahim zbaven obvinění. Proti tehdejšímu rozhodnutí nejvyššího soudu se však malajská vláda odvolala a proces se celý opakoval. Proti nynějšímu rozsudku již není možné odvolání. Ibrahim od počátku svoji vinu popírá a proces označuje za politickou likvidaci své osoby. U soudu doslova uvedl: „Trvám na své nevině! Tento výmysl pochází z politického spiknutí za účelem zastavit moji politickou kariéru. Stali jste se partnery zločinu vraždy nezávislosti justice!“

Anwar Ibrahim je považován za jediného reálného soupeře současné vládnoucí garnitury a opozice bude za něj jen těžko hledat adekvátní náhradu. Posláním Ibrahima za mříže si tak vláda zajistila na několik následujících let „klidný život“ a opozici vyřadila z boje o moc.

Jiří Koubek

Tagy: ,Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem