Vyhledávání

Červenec 2018
Po Út St Čt So Ne
« Čer    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Love Paris

Pátek, 16. Leden, 2015

banner_LP_850x300

„V dnešní době by se žena neměla obávat, že ji muž podvede s ženou, ale toho, že ji může podvést s mužem. Vím o tom své“, uvedl Yan J. Bulka, který je autorem knižního bestselleru Love Paris s podtitulem Láska na hraně.

V knize je odhalen tajuplný svět mužů v těch nejintimnějších aspektech, které život muže s  muži přináší. Yan J. vypráví příběh založený na skutečných událostech zapisovaných po dobu devíti let do osobních deníků. Nahlédněte za oponu intimních vztahů, které mohou být stejně tak nádherné, jako destruktivní.

Přinášíme vám rozhovor s autorem knihy Love Paris Yanem J. Bulkou.

JB_01Můžete nám prozradit, co příběh Love Paris přináší?
Jedním z ústředních motivů knihy je kontroverzní téma bisexuality. Během vyprávění, založeném na skutečných událostech, rovněž přiblížím troufalé myšlenky, jak vnímám moderní společnost, lásku, existenci a rodinu.

Je pro Vás rodina důležitá?
Nesmírně. Rodina je pro mě základem, silou, která pohání celou lidskou společnost. Sním o velké rodině, která se bezmezně podporuje a stojí pevně při sobě. Ve své knize představuji nekonvenční model rodiny, který může do života mnohých přinést potřebnou svobodu. Otevírám dveře staro-novému chápání soužití mužů i žen, kteří hledají partnerství a rodinu.

Jak se zrodil nápad napsat knihu s bisexuální tématikou?
Byl jsem inspirován životem. Zařazen společností do škatulky gay, i když jsem se tak nikdy necítil. Sedm let jsem žil ve vztazích, které překračovaly kategorie, se kterými pracuje současná společnost západního světa. Dokonce už v devatenácti jsem věděl, že napíši knihu. Čekal jsem pouze na námět – a aniž bych si plně uvědomoval, již jsem ho prožíval na vlastní kůži. Prozatím jsem si však pouze vedl deníky. A pak, jednoho dne, konečně přišel ten pravý čas, kdy jsem se rozhodl svůj příběh veřejně vyprávět. Rád bych, aby si čtenáři odnesli alespoň jednu z úvah nad společností, která tak zásadně protíná dějovou linku příběhu. Otevírám diskuzi o opomíjeném společenském dilematu – bisexualita versus vztahy a rodina.

JB_02V jakém časovém období vznikaly deníky?
Tři hlavní deníky, které jsou pilířem celého příběhu, vznikaly od mých patnácti let. Běžné i intimní prožitky jsem si pečlivě zapisoval a lze říci, že po dobu devíti let představovaly deníky skvělou terapii. Beze studu jsem se mohl ze všeho vypsat, ulevit svému srdci, hlavě a dát myšlenkám volný průběh.
Později jsem zvolil nový formát zápisu, přizpůsobil jsem se 21. století a začal psát elektronický deník. U něj jsem však postrádal kouzlo, které měly deníky psané ručně. Možná i to byl jeden z důvodů, proč jsem se rozhodl opět deníky převést do tištěné podoby, i když zcela v jiné formě, než té, se kterou jsem začal.

Proč jste zvolil název Love Paris?
O názvu a konceptu knihy jsem přemýšlel zhruba rok. Mezitím jsem pročítal deníky a během četby nalézal klíčová slova. Jedním z nich byla láska. A protože mnoho zásadních momentů v mém životě se odehrálo ve městě lásky, vznikl název LOVE PARIS. Pak zbývalo přijít s myšlenkou, která by do názvu vnesla detailnější rozdělení témat – a tak vznikly kapitoly Paris – Aristokracie – Romance – Individualismus – Sex. Tak bych shrnul svůj dosavadní život popsaný v denících.

Co byste rád sdělil čtenářům?
Odhoďte veškerý stud a předsudky a oddejte se příběhu plnému vášně, lásky, touhy a zranitelnosti. Nechte se inspirovat životem, takový jaký je.
Hranice jsou tenké.
Jste připraveni?

Zaujal Vás příběh Love Paris?
Váš osobní výtisk si objednejte na http://www.loveparisthebook.com/cs

LoveParisTheBook_Diaries

Fotograf: Lucie Lu Smiles
Archiv Yana J. Bulky

Jiří Koubek

Tagy: ,Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem