Vyhledávání

Červenec 2018
Po Út St Čt So Ne
« Čer    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Matěj Kašpar vybojoval titul Gay Roku 2016

Pondělí, 13. Červen, 2016

titulka

Vítězem druhého ročníku soutěže Gay Roku se v sobotním finále stal Matěj Kašpar (25). O jeho vítězství rozhodla během finálového večera porota, ve které zasedly i známé osobnosti z mediálního, uměleckého, kulturního i politického světa.

Finálový večer soutěže Gay Roku se odehrál v sobotu 11.6. v pražském P.M. clubu. Z desítky finalistů se musel ze zdravotních důvodů omluvit soutěžící s číslem 5 Jan Rejfek. O tituly si to tak rozdalo 9 finalistů, které čekalo celkem 6 disciplín hodnocených početnou porotou.

A o jaké disciplíny se jednalo? Nejdříve se postupně všichni soutěžící porotě představili. Dalším hodnoceným vystoupením byla tzv. volná disciplína, kdy každý z finalistů mohl zaujmout porotu dle vlastního uvážení. Zde se porota dočkala například pěveckých vystoupení, tance, barmanské show či sportovních ukázek. Otázky poroty pak prověřily připravenost a především schopnost improvizace a vyjadřování finalistů. A co nemůže chybět v žádné podobné soutěži jsou promenády ve spodním prádle/plavkách, v případě soutěže Gay Roku doplněno o promenády ve společenském a sportovním oblečení.

Ale pojďme k vítězům. Proč k vítězům a ne vítězi? V soutěži Gay Roku bylo vyhlášeno hned několik vedlejších kategorií. Svého Gaye Roku měli možnost zvolit čtenáři webu Boyler.cz, pro které byl nejatraktivnějším finalistou Jaromír Štůla a získal tak titul Frajer Boyleru. Další kategorií byl Frajer Fresh Gay Magazínu, kterým byl vyhlášen Jan Ryšlavý. Také partnerský klub AXM má svého Gaye Roku – tím se stal Matěj Kašpar, který slavil úspěch i v dalších dvou kategoriích – zvítězil v soutěži partnera Trenýrkárna.cz a také získal titul Gay Roku sympatie – tedy hlasování veřejnosti na webu soutěže.

O titulu Gay Roku 2016 ale rozhodovala porota, ve které zasedli například herci Jiří Krampol a Jan Přeučil, fotograf Robert Vano, primátorka Prahy Adriana Krnáčová či ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Po sečtení hlasů porotců bylo vyhlášeno absolutní pořadí finalistů.

  • 3. místo – Filip Koutný (28)
  • 2. místo – Jan Ryšlavý (20)
  • Gay Roku 2016 – Matěj Kašpar (25)

winners2

Gay Roku 2016 Matěj Kašpar pochází z Českých Budějovic, žije v Praze a pracuje jako kadeřník. Baví ho zpěv a miluje své kocourky :-). Matěje jsme krátce vyzpovídali.

Jak se cítíš po vítězství?

Cítím se naprosto fantasticky. Není nic lepšího, než když do něčeho vložíte všechnu svoji energii a navíc jste odměněni vítězstvím. Soutěž mi dala spoustu nových zkušeností, možností, kontaktů, kamarádů, ale také mě posílila jako člověka.

Co pro tebe titul Gay roku znamená?

Nejprve bych rád řekl, že je pro mě ctí ho nosit. Titul Gay roku pro mě znamená poslání, odpovědnost a možnost něco změnit, ale také přiblížení se blíže ke svým cílům, snům a upřímně doufám, že mi titul přinese možnost pomáhat. Protože když jsem v soutěži říkal, že bych chtěl být někým, kdo se hlasitě postaví za naší komunitu, myslel jsem to zcela vážně.

Jaké jsou tvé plány na následující týdny?

Titul beru velmi vážně, takže si hodlám rozšířit znalosti LGBT tématiky a problematiky po celém světě, abych se mohl plně zařadit mezi osobnosti jako je třeba Jiří Korytář, který aktivně pomáhá gay komunitě. Právě s Jirkou se dnes večer potkám na pietní akci za oběti útoku v Orlandu před americkou ambasádou. Nadále budu pokračovat jako dobrovolník v Domě světla, pracovat na své hudební kariéře, dělat svůj videoblog, ale také se vrátím do pracovního procesu v salonu Bello.

Rád bych všem poděkoval za podporu.

Matěj

winners1

vsichni

Jiří Koubek

Tagy: ,Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem