Vyhledávání

Srpen 2018
Po Út St Čt So Ne
« Čec    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Mezipatra uvedou jihoamerické drama Zdaleka. Vítěz z Benátek zkoumá lásku i osamělost.

Pátek, 23. Září, 2016

titulka

Queer filmový festival Mezipatra ve spolupráci s přehlídkou těch nejlepších filmů z festivalů Berlinále, Benátky a Cannes – Be2Can – představí oceňované drama Zdaleka (Desde allá). V celovečerním debutu režiséra Lorenza Vigase excelují uznávaný chilský herec Alfredo Castro a debutující Luis Silva. Po projekci bude následovat party v kavárně kina Lucerna s DVDJ NNS.

Letos čtvrtý večer z divácky oblíbené série Mezipatra Approved je výsledkem spolupráce se spřáteleným festivalem Be2Can. V rámci přehlídky, která v Česku představuje úspěšné snímky z velkých světových festivalů, mohou pražští diváci poprvé zhlédnout venezuelsko-mexické drama Zdaleka (Desde allá). Projekce se koná 9. října od 19:30 ve Velkém sálu kina Lucerna.

 

Protagonistou snímku je Armando, mlčenlivý majitel dílny na zubní náhrady, který si na ulici vyhlíží mladíky a domů si je vodí s jednoduchou zásadou: pozorovat, ale nedotýkat se. Padesátník ostatně i k běžnému životu zaujímá pasivní postoj, nemá partnera ani děti a svou práci vykonává bez zájmu. Malátnou každodennost naruší až seznámení s vůdcem pouličního gangu Elderem, jenž se stane Armandovým novým objektem touhy. Atypický vztah mezi uzavřeným mužem a impulzivním, agresivním mladíkem se stává řetězcem nepředvídatelných situací, v nichž je každý z nich opakovaně konfrontován s vlastní minulostí a povahou.

Celovečerní prvotina venezuelského režiséra Lorenza Vigase je studií osamělosti i lásky, která nemusí mít vždy podobu harmonického souznění, a přináší silný filmový zážitek umocněný soustředěným precizním stylem. V hlavních rolích excelují chilský herec Alfredo Castro a debutující Luis Silva.

Na afterparty, která bude následovat po projekci, vystoupí DVDJ NNS. Spoluzakladatelka multimediální platformy LOLLAB a klíčová osobnost kultovní pražské party KSK se podle vlastních slov pohybuje mezi žánry, odmítá pravidla a nevěří na vkus. Její osobitý set si mohou diváci poslechnout už tradičně v kavárně kina Lucerna.

Vstupenky v předprodeji ZDE…

Facebook event: www.facebook.com/events/1813707882194895/

foto

Jiří Koubek

Tagy: ,Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem