Vyhledávání

Září 2018
Po Út St Čt So Ne
« Srp    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Muzikál „Miluj, žij a plať – RENT“ jde vstříc svým divákům

Pátek, 8. Květen, 2015

rent_titulka

Česká inscenace průlomového amerického muzikálu „RENT“ autora Jonathana Larsona, který se stal vysoce respektovanou legendou ve světové LGBT komunitě, protože se v něm vůbec poprvé v bohaté muzikálové historii objevily hlavní postavy gay a lesbické orientace, a který otevřeně řešil i transgender problematiku, přichází před jarní sérií představení v pražském Divadle Na Prádle s velkým překvapením. Dle rčení „Co je české, to je hezké“ mění svůj název na „Miluj, žij a plať – RENT“. Cílem počeštění je přiblížit hlavní myšlenku díla novým divákům, pro něž možná doposud nečesky znějící název „RENT“ nebyl dostatečným lákadlem k návštěvě představení.

V hlavních rolích zamilované dvojice pohledného kytaristy a svůdné striptérky uvidíte hvězdy pražských muzikálů Romana Tomeše a Míšu Doubravovou v alternaci s Michaelou Horkou, vypravěčem zůstává Tomáš Vaněk. Další obsazení nabízí unikátní senzaci, která nemá v historii uvádění RENTu nikde na světě obdoby: v roli transsexuálního pouličního umělce uvidíte českou transgender herečku Lucii Brychtovou, která si stejnou roli zahrála ještě ve svém „nepravém“ těle v roce 2007 v bratislavské produkci RENTu. Lucii alternuje neméně skvělý Laco Hudec. Jejich zamilovanými partnery na jevišti jsou sexy mladí herci Martin Šemík a Tomáš Novotný. Lesbickou právničku Joanne ztvárňuje druhá finalistka posledního ročníku Hlasu Československa Vendula Příhodová v alternaci s úžasnou Lucií Bakešovou.

„Miluj, žij a plať – RENT“ je vysoce aktuálním příběhem na motivy slavné opery „Bohéma“ Giacoma Pucciniho se silnými rockovými melodiemi. Ačkoli je to klasická „lovestory“, akcentuje i závažnější témata jako hrozbu AIDS, HIV, homosexualitu či drogovou problematiku. Muzikál se díky tomu stal legendou newyorské Broadwaye, kde se uváděl dlouhých 12 let (1996 až 2008) a dosáhl 5123 repríz.

Díky mnoha produkcím po celém světě se z RENTu stal fenomén, jehož poselství „Žít se dá jen dnes (No Day But Today)“ působí na diváky stále stejně intenzivně. U nás dosáhla značné popularity zejména filmová verze režiséra Chrise Columbuse s českým distribučním názvem „Bohémové“.  RENT se v České republice poprvé představil v roce 2013 v Divadle Na Prádle, kdy zazněl nejdřív v anglickém originále a okamžitě si získal jak respekt kritiků, tak srdce skalních příznivců. Na několik repríz se inscenace později přestěhovala do Divadla Kalich.

V květnu oslavíme již 25. reprízu RENTu. „Stane se tak 22. května 2015 v Divadle Na Prádle díky zcela speciální koncertní verzi, po níž bude následovat autogramiáda a tematická afterparty ve stylu bláznivé divadelní perfomance umělkyně Maureen – jedné z hlavních postav příběhu,“ upřesnil autor českého přebásnění Milan Malinovsky.

Dvě plnohodnotné divadelní reprízy jsou potom naplánovány v termínech 18. a 19. června 2015.

Vstupenky na koncertní verzi za jednotnou cenu 350 Kč, nebo na červnové regulérní reprízy za 290 až 490 Kč lze zarezervovat na e-mailu vstupenky@rent-muzikal.com nebo zakoupit v síti Ticketstream.

Pro bližší informace můžete navštívit naše inovované webové stránky  www.rent-muzikal.com nebo náš facebookový profil www.facebook.com/RentTheMusicalPrague

pozvanka_rent

Jiří Koubek

Tagy:Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem