Vyhledávání

Srpen 2018
Po Út St Čt So Ne
« Čec    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Na pražský FRINGE festival míří queer divadla z celého světa

Pondělí, 30. Květen, 2016

titulka

Oslava 15. narozenin Fringe festivalu nabídne během následujícího týdne 9 představení, která se dotýkají LGBTQ komunity. V Praze se představí teplý mužský sbor z Londýna, američanka Kathie Bergquist s queer kabaretem nebo dvojice klaunů Zach & Viggo , kteří slavili nebývalý úspěch v Los Angeles. Společně s nimi vystoupí soubor Židů a smuslimů proti rasismu, který z Anglie přiveze představení Povrchní halal.

Prague Fringe festival pořádá Queer večery pravidelně každý rok a představuje umělce zastupující sexuální menšiny, kteří s humorem, ironií a nadsázkou vyprávějí o vlastních zkušenostech a životě. Jubilejní 15. ročník Fringe festivalu na Malé straně nebude v tomto ohledu ani letos výjimkou. Představí se několik show, které na život LGBT komunity mají vlastní názor.

“Už samotná podstata Fringe festivalu je trochu queer. Před lety jsme do Prahy přivezli komediální duo Topping&Butch, kteří tu skoro zdomácněli, pravidelně se například objevovali v pořadu České televize Q, kde učili českou populaci anglicky.”

Steve Gove, ředitel Prague Fringe festivalu

Letošní queer sekce programu je rekordní v počtu představení, které divákům nabídne.

„FRINGE Festival začal před 15 lety jako malý projekt nadšenců – během čtyř dnů se odehrálo 12 představení a prodalo se 400 vstupenek. Vlastně jsme tenkrát ani nevěděli, jestli je to úspěch, nebo propadák,“ říká zakladatel a ředitel festivalu Steve Gove. „Dnes jsme nesmírně hrdí na to, že si čeští i zahraniční diváci festival zamilovali a že se z něj za těch 15 let stal vyhledávaný kulturní event, který má své renomé. Pražský festival má totiž stejnou atmosféru jako míval slavný FRINGE v Edinburgu v šedesátých letech – je komorní, zábavný a přátelský,“ dodává Steve Gove.

Festivalová představení se budou hrát v prostorách Malostranské besedy, hotelu Golden Key a dále na jevištích Divadla Inspirace, A Studia Rubín, Divadla Kampa, Divadla Na Prádle, Kavárny 3+1 a v La Loca Music Bar and Lounge – Mosaic House.

“Loňský Prague Fringe jsem si moc užila. Nemohu se dočkat, až začne ten letošní. Jsem nadšená, když vidím, kolik britských talentů letos do Prahy dorazí.Fringe je bezpochyby vrcholem pražské kulturní scény,” řekla JE Jan Thompson, velvyslankyně Spojeného království Velké Británie a Severního Irska v České Republice.

Vše, co potřebujete vědět, abyste si Fringe opravdu užil, najdete na našem webu www.fringe.cz nebo v tištěné brožurce, kterou najdete ve všech divadlech ale také online .

Jiří Koubek

Tagy: ,Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem