Vyhledávání

Červenec 2018
Po Út St Čt So Ne
« Čer    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Nepiš Ježíškovi, napiš nám – poradna Sbarvouven.cz pomůže přežít Vánoce

Čtvrtek, 7. Prosinec, 2017

titulka

Nepiš Ježíškovi, napiš nám – poradna Sbarvouven.cz pomůže přežít Vánoce

Vánoční svátky bývají emocionálně vypjatým obdobím. Tím spíš, když řešíte otázky kolem své identity a vlastní rodině, nebo alespoň některým jejím členům, jste se ještě nevyoutovali. Není snadné trávit několik intenzivních dní s blízkými, když před nimi máte tajemství. Navíc když byste třeba byli v tomto čase daleko raději s někým úplně jiným; s někým, koho by ale vaše rodina dost možná nepřijala. Otázky typu „a kdy už nám přivedeš představit nějakou slečnu“ většina gayů prostě nevydrží věčně (asi tak jako zvládají lesby dotazy na ženicha).

Přes svátky máme otevřeno

Pokud jsou toto vaše převládající pocity z nadcházejících Vánoc, vězte, že na to nejste sami. Online LGBT poradna sbarvouven.cz je tu i v prosinci a její mentoři a mentorky budou připraveni si s vámi popovídat i mezi svátky. Často totiž pomůže si o tom prostě promluvit.

V poradně je aktuálně dostupných 17 mentorů a mentorek, kteří mají osobní zkušenosti s problémy a situacemi, s nimiž se na ně obracejí klienti. Chatování probíhá anonymně a zcela nezávazně. Oslovit a svěřit se můžete mladým i starším gayům, lesbám, trans lidem, matce gaye, bisexuálovi nebo nebinární osobě.

Plánujete coming out jako vánoční dárek?

Tak jako má každá rodina vlastní recept na vanilkové rohlíčky, neexistuje ani jediný prověřený recept na úspěšný coming out. Vánoce jsou svátky, kdy si z celého roku býváme nejblíž. Pro někoho tedy mohou být právě Vánoce vhodnou chvílí pro coming out. Pro jiného jí být ale nemusí. Nejlepší je poslouchat vlastní pocity a prostě vnímat situaci v rodině.

Přejeme šťastné a veselé – a kdyby ne, je tu Sbarvouven.cz.

 

 

Colourplanet.cz

Tagy: ,Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem