Vyhledávání

Září 2018
Po Út St Čt So Ne
« Srp    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Matěj Kašpar v novém videoklipu varuje před drogama

Úterý, 28. Říjen, 2014

matty_title

Před nedávnem jsme publikovali tento článek o mladém zpěváku Matěji Kašparovi, který se po krátké pauze opět vrátil k muzice. V té době uvedl svůj první videoklip a nyní přichází s druhým v pořadí – k vlastní cover verzi skladby Happy Little Pill od Troye Sivana. Tématem videoklipu jsou drogy a tak jsme Matěje trochu vyzpovídali.

Co bylo inspirací pro tvůj nový klip?
matty_kukSamozřejmě zkušenost ze života. Když jsem slyšel Happy Little Pill, pecku od talentovaného Troye Sivana, hned jsem věděl, že udělám cover. Písnička se mi hodila do konceptu klipu, do kterého jsem promítl svou zkušenost. Když mi bylo čerstvých 15 let, zrovna jsem se přestěhoval do Prahy. Seznámil jsem se s partou lidí, s kterými jsme se scházeli každý den a bylo to zkrátka super. Uběhl rok skvělých zážitků a já se po létě vrátil do Prahy a vše bylo tak nějak jiný. Časem mi došlo, že pár lidí z naší party fetuje a nehodlá přestat. Nejdřív s tím dělali tajnosti, ale to se brzy změnilo v jejich módní přesvědčení. Použil jsem tuto zkušenost pro klip ke coveru Happy Little Pill, protože přesně tyhle vzpomínky ve mě song vyvolal. Vždy jsem je střízlivě pozoroval a před půlnocí odešel se zvláštním pocitem na intr. Být absolutně střízlivý mezi zfetovanými lidmi je rozhodně zážitek. Měl jsem okolo sebe špatné lidi. Jeden z nich mi něco dal do pití a já z toho zkolaboval a skončil v bezvědomí. Situace, která mi velmi zkomplikovala život. Poučil jsem se a ukončil s nimi veškerý kontakt. Vždy jsem si říkal, že podobné situace se dějí pouze v seriálech jako je 90210, ale opak je pravdou. Jsem o cennou zkušenost bohatší a samozřejmě i chytřejší. Dávám si pozor a od takových lidí se distancuju. Drogy nejsou pro mě.

Bylo těžké sehnat herce?
Herecké obsazení pro mě bylo jasnou volbou a jsem moc rád, že všichni nabídku přijali a byli ochotní zahrát kontroverzní scény, které jsme pro ně s Honzou Marvanem (kameraman) vymysleli. Je třeba říci, že jsou to velmi talentovaní a zajímaví lidé. Lukáš Odvárka, který spolu s kamarádem založili první sportovní akademii, Special One Academy, zaměřenou na fotbal se základy sportovní gymnastiky. Iveta Řípová – kvalitní kosmetička a vizážistka. David Fallen – skvělý fotograf a Effy Jakešová, která má ambice se prosadit jako malířka. Také musím zmínit klub Stage, kde nám dovolili využít jejich prostor k natáčení. Všem moc děkuju.

matty_2Kolik času zabralo natáčení?
Natáčení zabralo necelé dva dny. První den jsme natáčeli scény, ve kterých figuruju pouze já a druhý den scény v klubu Stage, kde figurují i herci. Na klip jsem pyšný, protože jsme do něj všichni jmenovaní vložili spoustu energie a myslím, že je to i znát.

Zaznamenal si již nějaké reakce na klip? Jaké?
Klip je venku chviličku a už má přes 5000 shlédnutí, což mě upřímně těší. První reakce na klip byla rozhodně originální. Přišel mi komentář ve stylu: „Líbí se mi tvůj klip, chceš se dívat jak masturbuju?“ Zatím jsou na klip kladné reakce. Chodí mi milé, podporující zprávy za které DĚKUJU. Občas samozřejmě přijde nějaká ta negativní zpráva, ale musím říct, že nic co by obsahovalo objektivitu či smysl. Urážení, vytýkání, závist, souzení orientace, vzhledu, pohybů a podobné zprávy by žádný umělec neměl řešit, jinak by se zbláznil, proto neřeším.

Prozradíš, nebo alespoň naznačíš čtenářům své další hudební plány?
Jasná věc. Momentálně pracuju na vánočním songu, ke kterému plánuju videoklip. Natáčení by mělo být v listopadu. Pokud se někdo chcete ukázat v mém klipu, napište na FB. Dále plánuju další covery a samozřejmě vytasit svou vlastní tvorbu. Nyní ji postupně procházím + vytvářím novou. Je docela zajímavé se vrátit k písničce, kterou jsem vymyslel, když mi bylo 16 let a teprve dnes cítím, že jí můžu nebo dokážu dodělat. V poslední době jsem plný inspirace a vytvářím spoustu nového materiálu, který brzy budu prezentovat lidem. Prosadit se hodlám svou novou tvorbou, která stejně jako já dospěla a mohu si za ní pyšně stát. Samozřejmě hodlám vystupovat, točit videoklipy, spolupracovat se zajímavými lidmi + chystám pár tajných projektů.

Na závěr bych rád vyzval talenty na spolupráci. Pokud chcete hrát, trénovat, nahrávat a získávat zajímavé zkušenosti, ozvěte se na facebook.

Děkujeme za rozhovor a nyní již slibovaný videoklip.

Facebook: www.facebook.com/kasparmatej
Twitter: www.twitter.com/matejkaspar
Soundcloud: www.soundcloud.com/matejkaspar

Jiří Koubek

Tagy:Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem