Vyhledávání

Září 2018
Po Út St Čt So Ne
« Srp    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Ohlédnutí za akcí Queer Ball a pozvánka na další ročník

Pondělí, 6. Květen, 2013

titulka

V Brně již dlouho nekonala žádná větší společenská událost pro komunitu. Proto se občanské sdružení STUD Brno rozhodlo tuto díru vyplnit.

Pátek 15. března 2013, sedmá hodina večerní, kulturní centrum Stadion, Brno. Ještě to nezačalo, ale lidí už postupně přibývá. Muž je doprovázen mužem, žena doprovázena ženou. Všichni barevně sladěni. Všichni skoro nedočkaví. Všichni určitě zvědaví. Každou chvilkou to mělo začít. Ptáte se co? Odpovědí je první ročník brněnské události s názvem Queer Ball The Black & White, akce pro LGBT (lesby, gaye, bisexuály a transgender osoby) a všechny hetero friendly lidi.

V Brně již dlouho nekonala žádná větší společenská událost pro komunitu. Proto se občanské sdružení STUD Brno rozhodlo tuto díru vyplnit. Zabralo to pořádný kus práce, obrovské množství času a úsilí. Akce se uskutečnila, Queer Ball proběhl a z následujících řádků si můžete udělat obrázek o jeho průběhu.

Jednalo se o skutečně společenskou akci, takže velká většina hostů přišla řádně ustrojena, nazdobena, učesána a zkrátka připravena na podobnou zábavu. Dámy oblékly šaty a sukně, pánové oprášili obleky a kravaty. Oficiální dresscode nebyl tak přísný (měla se dodržet jen barva), návštěvníci ukázali, že hodit se do gala pro ně není žádným problémem. Celý večer moderovala, o zábavu se starala a radost rozdávala osobnost velkého formátu – Ester Kočičková. Leckdo ji může považovat za queer celebritu, ale ona sama se tak necítí, protože prý ještě není dostatečně představována mezi travesti hvězdami. J Na úvod zarecitovala báseň, představila sponzory a mohlo se začít. Jako podobné akce v tomto duchu, začal i náš Queer Ball profesionálním předtančením v podání Tomáše Salaje a Kristýny Latinové. Předvedli nám čtyři ukázky úchvatných latinskoamerických tanců. Jejich výkon diváky rozproudil. Protože jakmile se mikrofonů ujala kapela Na šikmé ploše, parket se během chvilky zaplnil vlnícími se těly.

foto

Zábava se hezky rozjela. Chvilku hrála rychlá, později pomalá hudba a hosté se bez problému přizpůsobili. Při zvuku srdcervoucích oploďnováků parketem ploužily dvojice mužské, ženské i smíšené. Každý využil šance, aby si mohl střihnout tanec se svým doprovodem. Aby si mohli všichni vydechnout, program by zpestřený ještě vystoupením street dance taneční skupiny Mighty shake Znojmo. Jejich Evoluce si získala obrovský potlesk našich diváků a o den později i hlavní cenu na soutěži tanečních formací.

Nemohla chybět ani pořádná soutěž o ceny. Všichni kupovali lístky, aby mohli vyhrát jednu ze skvělých cen od sponzorů akce. Po půlnoci proběhlo její vyhlášení a všechny ceny byly předány šťastným výhercům. Velkou radost udělal dort s logem samotné akce, protože u stolu výherkyň bylo neustále plno a všichni se dožadovali nějaké drobné degustace.

Večer se pomalu chýlil ke svému konci, ale zábava rozhodně nekončila. Ještě ve dvě hodiny ranní byl parket neustále plný lidí, toužících si „zatrsat“ se svým protějškem, kamarádem nebo kamarádkou. Nikomu se nechtělo domů. Všichni chtěli tančit, tančit a tančit…

Vše jednou končí a tak skončil i náš první brněnský Queer Ball. Děkujeme všem hostům, že dorazili, bavili se a utvořili příjemnou atmosféru. Děkujeme všem sponzorům, že podpořili konání této akce a také děkujeme vystupujícím, že se postarali o skvělou zábavu. Příští rok se se na vás všechny opět těšíme a to 14.3.2014.

Tým organizátorů Queer Ball, www.queerball.cz

Queer bál
to je bál!
Nikdo by se nenadál
že se tolik „jiných“ sejde
aniž by se jiný bál!

Queer Boll
to je gól!
Kdopak by si pomyslel
že gay s transkou tančit budou
jako kuna se syslem!

Queer ples
právě dnes!
Výskej, skákej do nebes
nebo se jen tiše dívej
či se spráskej jako pes!

(Autor Ester Kočičková)

Jiří Koubek

Tagy: ,Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem