Vyhledávání

Září 2018
Po Út St Čt So Ne
« Srp    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

On-line mapa ukazuje, jak by senátoři hlasovali o životech gayů a leseb

Pondělí, 3. Říjen, 2016

senatni-volby_lgbt

Při nadcházejících senátních volbách mají voliči nový nástroj k výběru budoucích senátorů a senátorek. Spolek Prague Pride všem kandidátům a kandidátkám položil tři otázky a jejich odpovědi zveřejnil na svém webu. Vedle již tradiční nástrojů, jako je např. volební kalkulačka, si tak voliči mohou ověřit, kdo by jako budoucí senátor či senátorka hlasoval pro legislativu podporující rovnost občanů bez rozdílu orientace.

Cílem nové iniciativy spolku, který svůj účel spatřuje v podpoře tolerantní občanské společnosti, je motivovat voliče k informované účasti v senátních volbách. „Excesy poslankyně Nytrové, která na půdě sněmovny kladla rovnítko mezi homosexuály a pedofily, i nečinnost Sobotkova kabinetu ve věci novely zákona o registrovaném partnerství jsou dobrými důvody, proč by se LGBT lidé a jejich přátelé a rodiny měli zajímat o politiku a jít k volbám. Díky naší on-line mapě si mohou ověřit, jak by případní senátoři a senátorky hlasovali o jejich budoucnosti,“ říká předseda Prague Pride Czeslaw Walek.

Již tradičně se mnoho politiků ve své předvolební komunikaci zaměřuje na témata ochrany rodin. Průzkum Prague Pride tedy zjišťoval, zda budoucí senátoři a senátorky vnímají všechny rodiny jako stejně hodnotné. Otázky byly následující: 1. Podpoříte osvojení dítěte partnerkou/partnerem? 2. Podpoříte osvojení dítěte registrovaným párem? 3. Podpoříte manželství pro stejnopohlavní páry? Z 202 kandidátů a kandidátek k dnešnímu dni odpovědělo 100. Odpovědi jsou uspořádány na on-line mapě na adrese www.praguepride.cz/senat2016.

„Nechceme nikomu říkat, že má volit výhradně na základě LGBT témat, rozhodně voliče vyzýváme, aby si ověřili, zda kandidáti neútočí na jiné menšiny nebo neodmítají demokracii,“ dodává Walek.

Spolek Prague Pride je dobrovolnou, nestátní, nepolitickou, neziskovou organizací. Jeho záměrem je přispívat k prosazování tolerantní občanské společnosti, boj proti homofobii a zvýšení povědomí veřejnosti o lesbické, gay, bisexuální a transgender (LGBT) komunitě v ČR.

Tisková zpráva, 2. října 2016

Jiří Koubek

Tagy: , , , ,Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem