Vyhledávání

Srpen 2018
Po Út St Čt So Ne
« Čec    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Otevřený dopis panu Tomio Okamurovi

Čtvrtek, 19. Březen, 2015

titulka1

Otevřený dopis platformy PROUD panu Tomio Okamurovi jako reakce na jeho myšlenku o možnosti odnětí nároku na důchod LGBT lidem, a to z toho důvodu, že nemají děti.

18. března 2015

Tomio Okamura
Předseda Hnutí Úsvit, poslanec

Nesouhlas s vaším postojem vůči stejnopohlavním párům

Vážený pane Okamuro,

jsme organizace, která se programově zabývá zlepšením životních podmínek sexuálních menšin. Z tohoto důvodu nemůžeme nečinně přihlížet Vašemu poslednímu vyjádření, ve kterém úmyslně vyvoláváte v lidech pocit, že stejnopohlavní rodina je něco, co neexistuje, případně něco, co se snaží ze státu pouze čerpat nějaké výhody. Tento dopis je reakcí na Vaše vyjádření zveřejněném na vašich veřejných FB stránkách.

Není pravda, že „homosexuální páry budou chtít důchod, ale děti, které na jejich důchody budou vydělávat, bohužel vzájemně nezplodí“ Stejnopohlavní rodiny v České republice existují a již dnes vychovávají své potomky.  K dnešnímu dni je jich více než 900 a řádně odvádí veškeré daně a poplatky, které od nich stát požaduje. To, že se zatím Česká republika nepřipojila k řadě evropských zemí, které stejnopohlavní rodiny uznaly i legislativně, není nic, čím bychom se měli chlubit.

Novela zákona o registrovaném partnerství, která by umožnila osvojení dítěte partnera, leží ve sněmovně již půl roku a Vy, tedy poslanci, jste se jí ještě ani nezačali zabývat.  Důležité je v tomto ohledu zdůraznit také fakt, že novelu spolupodepsal Váš předseda poslaneckého klubu Marek Černoch, místopředsedkyně klubu Jana Hnyková a Váš poslanec Radim Fiala.

Je třeba si uvědomit, že Vaše vyjádření není namířeno pouze proti gayům a lesbám, kteří se rozhodnout děti nemít, ale v konečném důsledku je útokem také na další skupiny společnosti, zejména útokem na neplodné páry a páry úmyslně bezdětné.

Vážený pane Okamuro, byli bychom velice rádi, pokud byste ve společnosti nepodněcoval nenávist vůči jedné skupině lidí, kterou jste svými výroky prakticky označil za jakési parazity penzijního systému.  Namísto těchto vyjádření je s ohledem na budoucí finanční zajištění všech současných mladých lidí žádoucí se promptně zamyslet nad komplexní reformou důchodového systému, která se tak dlouho odkládá. Zároveň by bylo vhodné posilovat finanční gramotnost u našich dětí, aby na svoji budoucnost mysleli kromě státního důchodu také formou spoření.

Se srdečným pozdravem,

Zdeněk Sloboda, Petr Laně
jednatelé za PROUD, z.s.

Jiří Koubek

Tagy: , ,Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem