Vyhledávání

Srpen 2018
Po Út St Čt So Ne
« Čec    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Pojďte s ČSAP na Prague Pride

Pondělí, 3. Srpen, 2015

titulka_PP_CSAP

Do programu letošní Prague Pride, která proběhne v Praze ve dnech 10. – 16. 8. 2015 s podtitulem „Všichni jsme stejně teplí“, zařazuje Česká společnost AIDS pomoc bezplatné anonymní testování, dvě besedy a příběh HIV pozitivního člověka jako živé knihy. Potkáte nás také v průběhu týdne v klubech a v sobotu v průvodu a na Letné.

V reakci na stále rostoucí počet HIV pozitivních (k 30. červnu 2015 jich v ČR žije celkem 2 475) jsme pro letošní ročník Prague Pride připravili následující témata, kterým se bude náš spolek věnovat:

NEJTEPLEJŠÍ TEST TOHOTO LÉTA
Zásadní otázka zní: Co když jsi pozitivní a nevíš o tom? Pro život člověka je důležité znát svůj HIV status. Je sice příjemné vědět, že je člověk zdráv, ale na druhou stranu je také důležité včas zjistit a zachytit HIV pozitivitu. Pokud jste HIV pozitivní, včasná léčba Vám zajistí kvalitní život. Bez léčby ničí HIV infekce obranyschopnost Vašeho těla a pozvolna se mění v AIDS, který se vyléčit nedá a je smrtelný. V rámci Prague Pride budeme testovat v našem Domě světla v pondělí 10. 8. od 16:00 do 19:00 hod. a ve středu 12. 8. od 9:00 do 12:00 hod. Výsledky z obou testovacích dnů budou známy následující pondělí a budou sdělovány od 16:00 do 19:00 hod. Výsledky sdělujeme vždy pouze osobně, součástí sdělení výsledku je i důležité potestové poradenství. Pro ty z Vás, kterým se nechce chodit na krevní odběr, nebo prostě nemáte přes den čas, nabízíme variantu testování v naší nové sanitce, ve které budeme testovat formou rychlotestů s výsledky během 30 – 60 minut. Naše ambulance bude přistavena ve čtvrtek 13. 8. od 17:00 do 22:00 hod. u Vinohradského pavilonu (adresa: Vinohradská 50, Praha 2), v pátek 14. 8. od 22:00 do 01:00 hod. v areálu Radlické kulturní sportovny během párty Dirty Dancing a v sobotu 15. 8. od cca 14:00 do 22:00 hod. stejně jako v loňském roce v prostoru JarmarQu na Letné, kde budeme mít i náš informační stánek s dostatkem preventivních a informačních materiálů.

MOHOU LÉKY ZABRÁNIT  PŘENOSU HIV?
Odpovědi na tuto otázku se dozvíte, dorazíte-li na naši první besedu. Diskuzi o roli antiretrovirových léků v prevenci šíření HIV povede vedoucí AIDS poradny Domu světla, sexuolog, psychiatr a odborník na problematiku HIV/AIDS MUDr. Ivo Procházka, CSc. Antiretrovirové léky mohou mít vícenásobné využití. Pre-expoziční profylaxe (tzv. preventivní předléčení) znamená jejich preventivní užívání s cílem snížit riziko infekce u HIV negativních osob, které byly nebo mohly být vystaveny kontaktu s HIV. Postexpoziční profylaxe (tzv. zaléčení) je nasazení těchto léků po ojedinělém vysokém riziku s cílem zabránění přenosu HIV. Pojďte s námi otevřít v ČR dlouho neznámé, resp. tabuizované téma! Beseda s diskuzí se koná ve středu 12. 8. od 19:00 hod. v Galerii Langhans ve Vodičkově ulici 37.

PŘIJETÍ DIAGNÓZY A NÁSLEDKY PRO NEJBLIŽŠÍ OKOLÍ
Říct či neříct? A komu? I to jsou otázky, které si kladou HIV pozitivní lidé, když přemýšlí, komu se svěřit s tím, že jsou HIV pozitivní. O tom, jak může rodina nebo blízké okolí přijmout fakt, že jejich blízká osoba je HIV pozitivní, budeme v rámci diskuze hovořit s psychiatrem a sexuologem MUDr. Ivo Procházkou, CSc. a s koordinátorkou programu pro rodinu a osoby blízké HIV pozitivních „Sdílna+“ Alenou Špakovou, DiS. O vlastních zkušenostech bude hovořit pracovník v sociálních službách Domu světla Michael Jettmar. Účastníkem panelové diskuze bude i vítěz soutěže Gay Roku Jirka Korytář, kterému se někdo blízký svěřil, že je HIV+. Zveme vás na panelovou diskuzi ve čtvrtek 13. 8. od 19:00 opět do Galerie Langhans.

UŽ JSTE ČETLI ŽIVOU KNIHU…?
Autentický příběh HIV pozitivního člověka si budete moci poslechnout v rámci festivalu živých knih, který proběhne v pátek 16. 8. od 16:00 do 18:00 hod. na Střeleckém ostrově v Pride village. Po poslechnutí příběhu živé knihy bude prostor pro vaše dotazy.

POJĎTE S NÁMI DO PRŮVODU
A samozřejmě nás potkáte i v sobotu 15. 8. v průvodu, kde od nás dostanete nějaký ten informační leták, zdarma preventivní balíček s kondomem a lubrikantem anebo nás budete moct podpořit zakoupením odznáčku červené stužky. Aktivit je mnoho, týden jimi bude slušně naplněný.

Těšíme se na viděnou!
Česká společnost AIDS pomoc
www.aids-pomoc.cz

Jiří Koubek

Tagy: , , , , ,Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem