Vyhledávání

Září 2018
Po Út St Čt So Ne
« Srp    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Poradna sbarvouven.cz pomohla už pěti stovkám lidí

Pátek, 29. Květen, 2015

titulka

A funguje dál! Stačí si rozkliknout web sbarvouven.cz a vybrat si některého z mentorů. Napište mu a už se můžete začít bavit o coming outu, o tom, jaké to je vyoutovat se, co vás čeká, čeho se bát a naopak na co se těšit. Několika stovkám převážně mladých lidí už naši mentoři pomohli a nedávno jsme vyškolili další, abyste si mohli najít člověka, který vám bude opravdu rozumět a třeba sdílet příběh, který prožíváte vy sami.

Už brzy po spuštění poradny letos v lednu se schránky mentorů naplnily zprávami. Spolupracuje s námi i Svatava, matka Filipa, který se vloni, když mu bylo teprve 14 let, zabil kvůli homofobním lidem ve svém okolí. Ta jednou otevřela zprávu od šestnáctiletého kluka, který nevěděl, jak se vyoutovat doma.

„Poslal mi ke konzultaci svůj dopis pro sestru a já jsem byla ohromená a dojatá tím, jak píše a uvažuje mladý kluk – napůl dítě a napůl mladý muž. Ihned jsem s ním domluvila, že jeho dopis je natolik krásný a s citem a láskou napsaný, aby se mohl zveřejnit a třeba se stát návodem pro ostatní,“ vysvětluje Svatava, která s Prague Pride spolupracuje už od minulého roku. Vyoutovat se dá různě, dopis je jednou z možností.

„Už dlouho u sebe pozoruju, že se mnou není něco v pořádku a že jsem tak trochu jiný. Je to totiž psychický “problém“ a spousta lidí jej má, jen ho na nich tak často nepozorujeme a já se stal také jednou z obětí tohoto “problému“. O tomto problému mlčíme, není dobré se o něm zmiňovat v dnešním světě, protože spousta lidí pro něj nemá pochopení, ale jsou tací, kteří se ho nebojí a jdou mu vstříc. Mají totiž něco, co já postrádám, a to odvahu,“ píše Svatavin klient ve svém dopise sestře. Celý dopis si můžete přečíst tady. A my v Prague Pride jenom doufáme, že tenhle comingoutový „problém“ překonají i další lidé a že příběhy coming outů budou končit šťastně. Pomoct vám může právě naše poradna.

Jiří Koubek

Tagy: ,Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem