Vyhledávání

Červenec 2018
Po Út St Čt So Ne
« Čer    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Prague Pride – naše tipy na zajímavé akce v programu

Pátek, 7. Srpen, 2015

PP2014

V pondělí 10. srpna začíná týden festivalu Prague Pride 2015. Samozřejmě hlavní akcí je sobotní průvod městem a následná velká párty + JarmarQ na Letné, ale program je bohatý po celý týden! Mrkněte na naše tipy na zajímavé akce v letošním programu!

Pondělí 10.8.2015

 • Zahájení festivalu + koncert
  Zahájení Prague Pride 2015 jsme pojali ve velkém stylu. To proto, aby si už jednou pro vždy každý pamatoval, že Prague Pride není jen sobotní průvod, ale celý týden akcí!
  V šest večer rozezní duhově vyzdobený Střelecký ostrov zahajovací koncert. Na něm se představí skutečné hvězdy:
  Conchita Wurst, vítězka hudební soutěže Eurovision Song Contest 2014, která si získala přízeň publika svými dlouhými řasami a písní „Rise Like a Phoenix“.
  Aneta Langerová, která představí písně z nového alba Na Radosti, s nímž od jeho vydání vloni listopadu sklízí hudební ceny.
  Jaro Smejkal – charismatický účastník Superstar a mladý zpěvák, jehož příznivci Prague Pride již dobře znají díky jeho vystoupení na Pride Voices 2014, kde hovořil o svém coming outu.
  21:00 nás čeká již tradiční duhové nasvícení Glorietu v zahradě velvyslanectví USA na petřínském svahu. Že tam není ze Střeláku vidět? Nebojte, to zařídíme 😉
  Zábava na Střeleckém ostrově bude pokračovat do 22 hodin. Na místě budou stánky s pitím i jídlem, abyste si mohli užít skvělý letní večer na břehu řeky. Přijďte, budou tam všichni!
  Vstupné 100 Kč – kupujte v předprodeji nebo na místě.
  Kde: Střelecký ostrov, Praha 1
  Kdy: Pondělí 10.8. od 18:00
  Pořádá: Prague Pride
 • Mezipatra uvádí: Dobrodružství Priscilly, královny pouště
  Legendární queer klasika o dobrodružné cestě trojice drag perfomerů na vystoupení přes nehostinné australské vnitrozemí v rozhrkaném autobuse jménem Priscilla a za doprovodu hudebních hitů 70. let. České titulky.
  Vstup zdarma.
  Kde: Containall, Cihelná 4, Praha 1
  Kdy: Pondělí 10.8. od 20:30
  Pořádá: Mezipatra
 • Zahajovací party Prague Pride s Czeslawem Walkem
  První Pridová party, jejímž hostem nebude nikdo jiný než samotný předseda Prague Pride Czeslaw Walek.
  Vstup zdarma.
  Kde: Friends Club, Bartolomějská 11, Praha 1
  Kdy: Pondělí 10.8. od 22:00
  Pořádá: Friends Club

 

Úterý 11.8.2015

 • Sportovní odpoledne
  Přijďte si zahrát volejbal, badminton, pétanque, zaběhat si (běh s trenérem od 5 hod) nebo si vyzkoušet jógu. Vše pod dozorem zkušených sportovců.
  Vstup zdarma.
  Kdy: Úterý 11.8. 16:00 – 18:00
  Kde: Pride Village, Střelecký ostrov, Praha 1
  Pořádá: Alcedo Praha a Prague Pride
 • Slavnostní otevření Pride House + projekce dokumentárního filmu „Říkejte mi Kuču“
  Každoročně se během festivalového týdne máte možnost dozvědět víc o LGBT tématech během přednášek, diskuzí či debat. Letos poprvé najdete vše na jednom místě, v takzvaném Pride House.
  Přijďte s námi provoz Pride House zahájit vernisáží výstavy Living Unnoticed a debatou s autorkou fotografií Janou Ašenbrennerovou. Kromě toho, že se velmi dobře orientuje v situaci LGBT komunity v Kongu či sousední Ugandě, prozradí jistě také aktuální zážitky z Nepálu, odkud na Prague Pride přijíždí a kde několik týdnů fotila mj. tamní transgender komunitu.
  Po debatě bude následovat projekce dokumentárního filmu „Říkejte mi Kuču“ vypovídající o situaci LGBT komunity v Ugandě.
  Vstup zdarma.
  Kde: Langhans – Centrum Člověka v tísni, Vodičkova 37, Praha 1
  Kdy: Úterý 11.8. od 18:00
  Pořádá: Prague Pride

 

Středa 12.8.2015

 • O šikaně v církvi i mimo ni s jeptiškou Jeannine Gramick
  Sestra Jeannine Gramick se ve Spojených státech už od sedmdesátých let věnuje LGBT lidem, kteří se nechtějí vzdát svého místa v církvi. Je spoluzakladatelkou hnutí New Ways Ministry a ve svém domovském Marylandu se také vyslovuje za manželství pro všechny. Po přednášce zaměřené také na letošní téma šikany, které je právě v prostředí církve naneštěstí živé, následuje otevřená debata.
  Setkání bude tlumočeno do češtiny. Vstup zdarma. Více na FB události zde.
  Kdy: Středa 12.8. od 18:00
  Kde: Filozofická fakulta UK, nám. Jana Palacha 2
  Pořádá: Logos Česká republika
 • Pride Voices – hlasy, které mění náš svět k lepšímu
  Jóhanna Sigurðardóttir
  – bývalá premiérka Islandu a její žena Jónína Leósdóttir, autorka, románů divadelních her a bývalá novinářka
  Martin Hausenblas – podnikatel, filantrop podporující rozvoj Ústeckého kraje a lokální politik
  Johan Kenkhuis – holandský olympijský vítěz v plavání, jeden z jedenácti veřejně vyoutovaných sportovců, účastnících se olympiády v Aténách v 2004
  Jana Ašenbrennerová – česká fotografka specializující se na sociální dokument nafotila v Kongu sérií fotografií Living unnoticed o tamní gay komunitě
  Abdul Rawashda – palestinský utečenec v současné chvíli žijící v Norsku
  Co mají tito lidé společného? Jsou to osobnosti, které inspirují další – svými postoji, činy a hlasy nám pomáhají žít lepší život. Prostřednictvím osobních zpovědí nahlédneme do jejich životních osudů, poslechneme si jejich příběhy a necháme se inspirovat.
  Vstup zdarma.
  Kdy: Středa 12.8. od 19:00
  Kde: Francouzský institut, Štěpánská 35, Praha 1
  Pořádá: Prague Pride
 • You’re In the Army Now
  Party ve vojenském stylu. V prostorách klubu vznikne dokonalé party bojiště. Sexy tanečníci, skvělý DJs a jedinečná AXM atmosféra.
  Vstup zdarma.
  Kdy: Středa 12.8. od 22:00
  Kde: AXM Prague, Vinohradská 40, Praha 2
  Pořádá: AXM Prague

 

Čtvrtek 13.8.2015

 • Přijetí a následky HIV diagnózy pro nejbližší okolí
  Je dobře mít někoho blízkého, komu se svěřit se špatnou zprávou. Ale platí to tak jednoznačně i při zjištění HIV stavu?
  HIV infekce dnes představuje více psychický a sociální problém než zdravotní. Ale komu se svěřit a kdy? Jak to přijme okolí a jaké mají HIV pozitivní zkušenosti s jejich reakcemi? A nehrozí těm, kterým se svěříme, podobné riziko složitého vyrovnávání se a možné stigmatizace? Co když informace o HIV stavu znamená automaticky i odkrytí dosud utajované sexuální orientace.
  Vstup zdarma.
  Kdy: Čtvrtek 13.8.2015 od 19:00
  Kde: Langhans – Centrum Člověka v tísni, Vodičkova 37, Praha 1
  Pořádá: Česká společnost AIDS pomoc
 • Neviditelní / The Invisible Men – projekce s debatou
  Dokument vypráví příběhy tří palestinských gayů, kteří v obavě o vlastní bezpečnost uprchli před svými rodinami a ilegálně se skrývají v Izraeli. Tel Aviv je pro ně nepřátelským územím, ale zároveň blízkovýchodní oázou svobody pro projevy odlišné sexuální orientace. Následuje diskuse s režisérem Yarivem Mozerem a jedním z protagonistů Abdulem Rawashdou, jenž nyní žije v Norsku.
  Neviditelní / The Invisible Men / režie Yariv Mozer / Izrael, Nizozemsko / 2012 / 68 minut
  České titulky, debata bude tlumočena do češtiny.
  Vstup 50 Kč. Vstupenky zde
  Kdy: Čtvrtek 13.8. od 20:00
  Kde: Pride Theatre – Švandovo divadlo, Štefánikova 6, Praha 5
  Pořádá: Prague Pride

 

Pátek 14.8.2015

 • Teplá práva na chladném severu
  Země severní Evropy se při srovnání práv LGBT lidí řadí na přední příčky seznamů – manželství jsou zde otevřena všem a gayové a lesby mají právo adoptovat děti. Pridů se pravidelně účastní i heterosexuální většina – třeba na Islandu na Reykjavik Pride dorazí každoročně víc než čtvrtina všech obyvatel ostrova. Přijďte se dozvědět víc o tom, jak se na chladném severu podařilo teplá práva prosadit.
  Moderátor: Zdeněk Sloboda, PROUD
  Hosté:
  Stein Runar Østigaard / Norsko – bývalý předseda Oslo Pride, která v loňském roce hostila EuroPride
  Reidar Schei Jessen / Norsko – více prezident mládežnické organizace Queer Youth Norway, koordinátor Pride House v rámci Oslo Pride
  Kristin Lovisa / Island – více prezidentka studentské organizace Q – Félag Hinsegin Stúdenta
  Birkir / Island – koordinátor trans témat v rámci studentksé organizace Q – Félag Hinsegin Stúdenta
  Daniel Mekki / Norsko – prezident organizace LLH Bergen, která pořádá Bergen Pride, semináře na školách, školení úředníků a další aktivity
  Debata v angličtině bude tlumočena do češtiny.
  Kdy: Pátek 14.8. od 17:30
  Kde: Langhans – Centrum Člověka v tísni, Vodičkova 37, Praha 1
  Pořádá: Prague Pride
 • Mezipatra uvádí: PRIDE
  Úžasně nepravděpodobný pravdivý příběh o londýnské gay a lesbické aktivistické skupině, která se v roce 1984 rozhodla podpořit stávkující velšské horníky. Komedie o setkání, které změnilo všechny zúčastněné i historii.
  Vstup 110 Kč. České titulky.
  Kdy: Pátek 14.8. od 18:00
  Kde: Kino Lucerna, Vodičkova 36, Praha 1
  Pořádá: Mezipatra
 • Prague Pride uvádí LONDON GAY MEN’S CHORUS
  Největší mužský pěvecký sbor v Evropě přiváží do Prahy jedinečný koncert proti šikaně, na kterém zazní filmové melodie, pop i klasika.
  The London Gay Men´s Chorus je od roku 1991 hlasem všech LGBT lidí po celém světě. Do Prahy přijíždí oslavit 5. ročník Prague Pride a představit svůj široký a rozmanitý repertoár. V tomto zcela jedinečném představení v ČR spojí své hlasy nejen 130 členů sboru LGMC, ale také členové pražského gay sboru Doodles, kteří přijali pozvání a společně vytvoří nezapomenutelný večer plný krásné hudby a zábavy.
  Vstupenky 350 – 490 Kč. Předprodej vstupenek zde.
  Více informací v události na FB.
  Kdy: Pátek 14.8. od 19:00
  Kde: Nová scéna, Národní 4, Praha 1
  Pořádá: Prague Pride

 

Sobota 15.8.2015

 • Průvod hrdosti
  Sejdeme se pod koněm. Je to tradice. Budeme se na vás těšit už od dvanácti hodin. Pokud nenajdete doma duhovou vlajku, bude k dostání na místě. Stejně tak další nutné propriety jako boa či duhové nalepovací řasy. S sebou vezměte rodinu, přátele, známé a hlavně dobrou náladu. Buďte barevní a dělejte hluk, je to náš den!
  V jednu hodinu vyrazíme od koně přes Příkopy (překážek se nebojíme) a přes Revoluční (transparenty s sebou) po Dvořákově nábřeží a přes Čechův most až na schody k Letenským sadům. Hendikepované účastníky vezme z nábřeží autobus přímo na Letnou.
  Kdy: Sobota 15.8. od 12:00
  Kde: Václavské náměstí, Praha 1
  Pořádá: Prague Pride
 • Hudební festival na Letné
  Pořádně roztančete Letnou, buďte teplí nebo rovnou žhaví! Odpolednem vás provedou velká jména pražské taneční scény, večer bude v režii berlínských DJs, britských Hoxton Whores a rozloučí se Brazilec Marcelo. Dáváte-li přednost exotice, zkuste etno hudbu na Hot Chocolate Stage. Něco klidnějšího hledejte v Chilloutu. Na své si letos přijde opravdu každý!
  Vstup je zdarma, zábava k nezaplacení.
  AXM Main Stage:
  14:00–15:00 Dj Zu
  15:00–16:00 Vilém
  16:00–17:00 Tokátko
  17:00–18:00 Subgate
  18:00–19:00 Michael Burian – Bohemian rec.
  19:00–20:00 Jonty Skrufff & Fidelity Kastrow (Germany)
  20:00–21:00 Hoxton Whores (UK)
  21:00–22:00 Marcelo di Lazari (Brasil)
  Hot Chocolate Stage:
  14:00–15:30 Dj I.T. (Ištok Tomáš)
  15:30–16:00 Merci (tanční workshop + vystoupení)
  16:00–17:00 Terne Čhave
  17:00–18:00 Dj I.T. ( Ištok Tomáš)
  18:00–18:30 Funky Brothers
  18:30–19:00 Gitana
  19:00–19:45 Jan Bendig
  20:00–21:00 Simple Muffin
  21:00–22:00 Dj I.T. ( Ištok Tomáš)
  Během koncertů se také představí řada hostů z různých skupin, kteří seznámí diváky se svými životními příběhy a významem boje proti diskriminaci.
  JarmarQ
  Potřebujete mezi vystoupeními jednotlivých kapel a DJs trochu vydechnout? Přijďte si přečíst knížku z toho nejteplejšího výběru Městské knihovny, nakupte si duhové suvenýry a můžete si i zkusmo vzít svou drahou polovičku. JarmarQ se stánky, kde se dozvíte víc o různých LGBT skupinách a organizacích, je opět součástí hudebního festivalu na Letné. Prostor získají i závažná témata jako boj proti homofobii, podpora LGBT ze strany politiků nebo HIV prevence – nechte se přímo na Letné zdarma otestovat!
  Kdy: Sobota 15.8. 14:00 – 22:00
  Kde: Letenské sady
  Pořádá: Prague Pride
 • Prague Pride Official Afterparty
  Po ochutnávce na Letné to čeští i zahraniční DJs pořádně rozjedou na našlapané párty v Roxy a NoD. Kupte si levnější vstupné už teď v předprodeji na shop.praguepride.com nebo www.ticketstream.cz. Začínáme na 290 korunách. Za ně získáte vstup na obě stage a zábavu na celou noc. Pro opravdové fajnšmekry jsou k mání VIP vstupenky.
  Sledujte novinky na facebooku!
  ROXY:
  22:00–23:30 Subgate
  23:30–00:30 Michael Burian + houslista
  00:30–01:45 Hoxton Whores (UK)
  01:45–03:00 Jonty Scrufff & Fidelity Kastrow (Germany)
  03:00–05:00 Marcelo di Lazari (Brasil)
  NoD:
  22:00–00:00 Dj Zu
  00:00–02:00 Petr K
  02:00–05:00 Felix!
  Kdy: Sobota 15.8. od 22:00
  Kde: Roxy club Prague a Galerie NoD, Dlouhá 33, Praha 1
  Pořádá: Prague Pride ve spolupráci s Roxy club Prague

 

Neděle 16.8.2015

 • Den otevřených dveří v Centru queer paměti
  Od června 2015 funguje v Praze Centrum queer paměti, prostor pro mezigenerační dialog a uchovávání paměti české LGBT komunity. Přijďte si prohlédnout prozatímní výstavu LGBT dějin a paměti a seznámit se s prací spolku.
  Vstupné dobrovolné. Více informací na FB události zde.
  Kdy: Neděle 16.8. 11:00-14:00
  Kde: Centrum queer paměti, Na Strži 40, Praha 4
  Pořádá: Společnost pro queer paměť

Některé zajímavé akce/výstavy probíhají po celý týden (a některé i déle)

 • Petr Šesták: Chlapci a chlapi z druhýho břehu
  Prodejní výstava portrétů a aktů českého fotografa Petra Šestáka zahrnující průřez jeho tvorbou za posledních šest let. „Krása mužského těla“ bude prostupovat příjemnými, lehce industriálními prostory Druhýho břehu.
  Vyvrcholením této výstavy bude vernisáž a dobročinná aukce jednoho díla autora na podporu Prague Pride, která proběhne v úterý od 19:00.
  Vstup zdarma.
  Kde: Kavárna Druhej břeh, Vodní 17, Praha 5
  Kdy: 2.-31.8.2015
 • Mads Nissen: Homofobie v Rusku
  Dánský fotograf Mads Nissen se ve svém fotografickém projektu nazvaném „Homofobie v Rusku“ snažil zachytit vypjatou homofobní atmosféru a život LGBT lidí v Rusku. Užší výběr fotografií tohoto projektu představujeme na výstavě velkoformátových fotografií.
  Jsou to silné snímky plné emocí z pouličních i domácích násilností v Rusku, ze soudní síně, kde jsou LGBT aktivisté vyslýcháni, noční klub, kde se naopak homosexuálové cítí svobodně nebo záběry jedné lesbické rodiny, která žije v neustálém strachu, že přijde kvůli své orientaci o své tři děti. Výstava umožní nahlédnout do prostředí dnešního moderního Ruska, kde homosexuální lidé musí prožívat každodenní zakázanou lásku.
  Mezi vybranými 15 fotografiemi nechybí ani vítězný snímek „Jon and Alex“, který vyhrál loňskou nejprestižnější mezinárodní soutěž o nejlepší reportážní fotografii World Press Photo.
  Vstup zdarma.
  Kde: Na Příkopech, Praha 1
  Kdy: 10.-29.8.2015

Kompletní program Prague Pride 2015 naleznete zde…

Jiří Koubek

Tagy:Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem