Vyhledávání

Srpen 2018
Po Út St Čt So Ne
« Čec    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Představujeme: Alcedo Praha – sportuj a bav se!

Pátek, 23. Leden, 2015

alcedo_titulka

Aldedo Praha je největším českým LGBT sportovním klubem, sdružující nejen členy ze sexuálních menšin, ale i jejich přátele, známé, kolegy a příznivce. Klub existuje již od roku 1997 a od té doby prošel změnou jmen, počtu členů a podporovaných sportů. Koho zajímá historie, tak může navštívit stránky klubu, nebo se sejít s jeho členy, kteří stáli za jeho vznikem a kteří dodnes aktivně sportují nebo klub podporují. Současný název, který vznikl z latinského jména pro „duhového“ ptáčka ledňáčka, klub Alcedo Praha nese od roku 2011.

Podporujeme především sport

Alcedo Praha je od prvopočátku sportovním klubem. Sport je stále ještě oblast, která si pozornost LGBT komunity zaslouží a je to i oblast, kde stále lze najít prvky diskriminace. My umožňujeme členům být sám sebou a zároveň ukázat své sportovní kvality.

Organizujeme pravidelné týdenní tréninky, turnaje a další akce spojené nejen s podporou LGBT komunity. Sportovci jsou organizování v oddílech, jelikož každý sport má své specifikum. Plavci potřebují bazén a volejbalisti zase hřiště. Následující oddíly mají v Alcedu své pevné místo:vb1

 • Badminton
 • Beach volejbal
 • Běh
 • Cyklistika
 • Golf
 • Orientační běh
 • Plavání
 • Squash
 • Stolní tenis
 • Tanec
 • Volejbal

Reprezentujeme

Sport bez porovnávání sil by nebyl sportem, a tak se díky Alcedu členové mohou zúčastnit tuzemských i zahraničních turnajů a soutěží. Většina sportů má výkonnostní stupně, což znamená, že účastnit se mohou všichni a bojovat s porovnatelně silnými soupeři. Nejpočetněji zastoupeným sportem v klubu je volejbal a na jeho příkladu lze ukázat, jak taková reprezentace klubu vypadá. V loňské sezoně se 5 týmů zúčastnilo německé Schwul-Lesbische Volleyball Ligy. Volejbalové týmy se zúčastnily několika zahraničních turnajů (každý měsíc se konají 2-3 zahraniční turnaje). A v přehledu akcí lze nalézt i akce pořádané na našem území, především v Praze.

Fotka medailistů

Přijímáme nové členy

V současné době má klub přes 100 členů a jsme otevření novým členům – sportovcům, ale i nadšencům. Většina tréninku probíhá pod vedením zkušeních členů nebo přímo trenérů. I přes to, že většina našich členů je z LGBT komunity, nejsme uzavřený klub a přijmeme kohokoliv, kdo bude mít chuť s námi sportovat a bavit se. Kdokoliv by měl zájem o podrobnější informace, tak nejjednodušším způsobem je kontakt garanta sportu, který najde na našich webových stránkách www.alcedopraha.cz. Aktuální dění lze sledovat i na našem Facebooku.

A budeme rádi i za kontakty mimopražských zájemců, které uvítáme například na našich akcích nebo turnajích. Nejbližší akce na setkání s námi je na beach-volejbalovém turnaji 7.2. v Praze.

Je s námi zábava

Krom sportu se s námi můžete setkat na party doprovázejících naše sportovní akce. Informace o párty sledujte na stránkách nebo FB. Anebo se nechte pozvat některým z našich sportovců. Stačí trochu zapátrat a i na iboys.cz lze naše členy potkat. Vyhlášené jsou i naše vánoční večírky.

Více informací o nás najdeš na:

Alcedo_logoWeb: www.alcedopraha.cz
FB: www.facebook.com/alcedo.praha
Kontakt: info@alcedopraha.cz

Jiří Koubek

Tagy: ,Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem