Vyhledávání

Září 2018
Po Út St Čt So Ne
« Srp    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Přes 300 běžců vyběhlo ve Stromovce s fobiemi!

Sobota, 20. Květen, 2017

titulka_start

Fun&Run 2017 přilákal do Stromovky přes 300 běžců, jejich přátel, známé osobnosti, slunce a především skvělou náladu a atmosféru. Charitativní běh s podtitulem „Vyběhni s fobiemi“ podpořil výtěžkem 63.504,- Kč ze startovného a prodeje tílek comingoutovou poradnu Sbarvouven.cz a Dům světla.

Charitativní běh Fun&Run, pořádaný u příležitosti Mezinárodního dne boje proti homofobii a transfobii a připomínající oběti nemoci AIDS, letos výrazně narostl. V neděli 14. května se v pražském parku Stromovka sešlo na čtyři stovky lidí – běžců a běžkyň i těch, kdo je přišli povzbuzovat. Počasí nám přálo – bouřka přišla až odpoledne, a tak 304 závodníků a závodnic dokončilo závod ještě za slunečného počasí.

Na pětikilometrovou trať se vydalo 169 běžců a běžkyň, na 10kilometrovou jich vyběhlo 135. Bylo mezi nimi i 20 zaměstnanců ExxonMobil s dětmi – děkujeme za jejich účast a finanční podporu. Menší děti soutěžily v dětském běhu na 100 metrů o perníkové medaile.

Výsledky závodů v kategoriích muži, ženy a queer jsou k dispozici online.

Charitativní akce vynesla celkem 63 504 Kč, částku si mezi sebe rovným dílem rozdělí online LGBT poradna Sbarvouven.cz a Dům světla. Všem zúčastněným velmi děkujeme.

vytezek1

Běh Fun&Run přišla do Stromovky podpořit primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová, která kvůli natažené šlaše nemohla běžet, a tak závod alespoň odstartovala. Fandit přišla také moderátorka a patronka poradny Sbarvouven.cz Ester Janečková, Patrik Procházka z iniciativy Výjimeční lidé, herečky Míša Maurerová, Lucie Křížková, Kristýna Frejová a také tanečník Jan Onder.

V průběhu celého dne bylo možné zdarma a anonymně zjistit svůj HIV status v sanitce České společnosti AIDS pomoc. Tuto možnost využilo 69 zájemců.

„Letošní Fun&Run byl výrazně větší než v předchozích letech, a tak jsme museli překonat pár organizačních nesnází. Mrzí nás, že někteří závodníci museli cíl trochu hledat a že zmrzlina nevyšla na všechny. Byla to povedená akce a už se těšíme na příští rok,“ uvedl produkční závodu Ondřej Plešmíd.

Charitativní běh připomněl Mezinárodní den boje proti homofobii, který připadá na 17. května.  Právě v tento den v roce 1990 byla homosexualita vyškrtnuta z Mezinárodní klasifikace nemocí Světové zdravotnické organizace. Dalším cílem charitativního běhu bylo nejen upozornit na oběti nemoci AIDS, ale zejména podpořit lidí bojující s HIV a omezit jejich společenskou diskriminaci. Právě oběti AIDS jsou celosvětově každoročně připomínány třetí květnovou neděli.  Letos v neděli 21. května i v Česku tyto oběti připomeneme červeným nasvícením dominant měst. Například v Praze se červeně rozsvítí žižkovská televizní věž a většina nákupních galerií, v Ostravě tamní radnice, v Chomutově věž nebo třeba v Plzni nové divadlo.

Akci pořádal spolek Prague Pride, Česká společnost AIDS pomoc a seznamky iBoys.cz a iGirls.cz. Fotky z celé akce si můžete prohlédnout v tomto albu, další „kupa“ fotek vznikla ve fotostanu 😉

Děkujeme partnerům běhu: Gilead, Primeros, Ben&Jerry’s, restaurant Pražan, kapela Queenie, Branické divadlo, artistická skupina Losers.

Jiří Koubek

Tagy: , , , , , , , , ,Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem