Vyhledávání

Srpen 2018
Po Út St Čt So Ne
« Čec    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Při Prague Pride bylo na Letné přes 22 tisíc lidí!

Středa, 26. Srpen, 2015

titulka_pruvod

Téměř 22,5 tisíc lidí se v sobotu 15. srpna odpoledne účastnilo hudebního programu LGBT festivalu Prague Pride v Letenských sadech. Vyplývá to z analýzy anonymních zbytkových dat mobilní sítě, kterou pro Prague Pride provedla společnost T-Mobile.

Nejvíce lidí se na Letné pohybovalo mezi 14. a 16. hodinou, tedy v době, kdy na místo přicházel průvod Prague Pride. V 22 hodin, kdy program končil, v parku dle analýzy zůstávalo 5,5 tisíc osob.

Pětina účastníků a účastnic závěrečného programu festivalu byli cizinci. Přijeli z různých evropských zemí a z USA. Nejvíc zahraničních návštěvníků pocházelo z Polska, Německa a Slovenska. V rámci České republiky se na první pohled zdá, že festival navštěvují především Pražané. Nicméně v absolutních číslech obyvatelé hlavního města přispěli k návštěvnosti Prague Pride méně než z poloviny. „Jsme rádi, že se nám na Prague Pride skutečně daří přivádět účastníky z celé republiky a často jim dopřát ojedinělou příležitost užít si radost bez skrývání toho, kým jsou,“ uvedla ředitelka festivalu Kateřina Saparová.

K měření společnost T-Mobile používá zbytková data, která operátor pro provoz mobilní sítě potřebuje znát. Data nejprve procházejí anonymizací a poté jsou využívána k dalšímu zpracování pro statistické účely.

„Naším přáním letos bylo, aby se v sobotu k Prague Pride přidalo víc než 20 tisíc lidí. Teď máme jasný důkaz, že se to skutečně podařilo,“ řekla Kateřina Saparová. V minulých letech Prague Pride v otázce návštěvnosti spoléhala na policejní odhady a vlastní dotazníkové šetření. Letos poprvé má k dispozici exaktní data.

Pátý ročník Prague Pride zaznamenal rekordní návštěvnost. Účast v sobotním průvodu Prahou byla odhadnuta až na 35 tisíc lidí. „Do tohoto čísla jsou započteny i davy přihlížejících, kteří se přímo do průvodu nezapojují, ale přijdou se na něj podívat,“ upřesnila Kateřina Saparová. Dosavadní údaje o návštěvnosti jednotlivých akcí v průběhu celého festivalového týdne ukazují, že je dohromady navštívilo přes 75 tisíc osob. Sčítání návštěvníků přitom ještě není zcela uzavřeno.

www.praguepride.cz

Jiří Koubek

Tagy:Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem