Vyhledávání

Září 2018
Po Út St Čt So Ne
« Srp    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Přijď se otestovat na ostravský KoneQtor

Úterý, 26. Květen, 2015

red_ribbon

Česká společnost AIDS pomoc ve spolupráci s Prague Pride vyjíždí v sobotu 30. května se svou zbrusu novou sanitkou do Ostravy na KoneQtor. Na tomto LGBT festivalu se mohou zájemci zejména z řad LGBT komunity nechat zdarma otestovat na HIV. Výsledky testů budou známy za 30 minut.

LGBT festival KoneQtor se snaží Ostravákům dokázat, že láska hory (a v Ostravě i doly) přenáší. Homofobie není jenom pojmem z novin, ale bohužel ovlivňuje životy nejen LGBT lidí, ale i jejich rodin. Pořadatelé festivalu se proto chtějí přiblížit všem gayům a lesbám. Je jedno, odkud jsou. Chtějí, aby získali sebevědomí a došlo jim, že být teplý není vůbec špatná věc. Organizace Prague Pride proto zahajuje festivaly KoneQtor v regionech. To proto, aby nemuseli všichni LGBT jednou v roce do Prahy, ale užili si malé pridy i ve svých městech.

Na ostravský KoneQtor na Černou louku dorazí také nová ambulance České společnosti AIDS pomoc (ČSAP). Je to vůbec poprvé, co vyrazí testovat HIV. Dříve si ČSAP sanitku jednorázově půjčovala od jiných organizací nebo pronajímalo. Nyní má svou vlastní a budeme se snažit, aby byla v regionech co nejvíce vidět. Testování na HIV v sanitním voze probíhá podobně jako v pobočkách ČSAP v Praze a Ostravě. Nejprve návštěvník absolvuje s poradcem před-testový pohovor, následuje odběr krve pro samotný test a následně je poradcem sdělen výsledek testu.

KoneQtor začíná v 13:00 queer prohlídkou Ostravy s průvodcem, od 15:00 nás čeká JarmarQ, občerstvení, relaxační zóna a sportovní akce. V prostoru konání JarmarQu na Černé louce bude probíhat testování v sanitce. Organizátoři myslí na rodiče. Své ratolesti mohou nechat v dětském koutku. V 18:00 odstartuje přednáška s diskuzí na téma Homofobie ve třetím světě. Od 19:30 se pak budou promítat filmy z programu Mezipater a od 21:00 se rozjede party.

Více informací o možnostech testování v ČR na www.hiv-testovani.cz

Ostrava_testovani

Jiří Koubek

Tagy: , , , ,Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem