Vyhledávání

Srpen 2018
Po Út St Čt So Ne
« Čec    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Queerball v Brně už v pátek!

Středa, 4. Březen, 2015

titulka1

Blíží se třetí ročník hetero-gay-friendly plesu Queer Ball, tentokrát na téma minulosti a budoucnosti.

Jako dva roky předtím, i letos tým lidí okolo neziskového sdružení STUD o.s. organizuje poloformální ples na vybrané téma. 6. března se v KC Babylon v centru Brna uskuteční Queer Ball, jehož cílem je poskytnout zábavu na úrovni všem LGBT a gay-friendly lidem. Ve vzájemné toleranci a bez obav z předsudků. Letošní ročník nese podtitul The Past and the Future, tedy minulost a budoucnost.

„Poprvé jsme ples, který se snaží dát členům LGBT komunity prostor užít si slavnostní akci v pohodě a bez obav z toho, že by se na ně někdo za jejich projevy díval skrze prsty, zorganizovali v roce 2013. Už první ročník byl úspěšný – pravidelně se akce účastní na pět set lidí. A ani letošek nebude výjimkou,“ prozrazuje jeden z organizátorů, jednatel sdružení STUD Marek Christ.

Organizátoři hosty Queer Ballu lákají na pestrý doprovodný program na dané téma, půlnoční soutěž o ceny a kvalitní hudební doprovod v podání skupiny Kanci paní nadlesní, která zahraje současné hity i klasickou taneční hudbu, aby si na své přišli opravdu všichni.

Jedním z hlavních taháků večera pak bude moderátor. Mikrofonu se po Ester Kočičkové a Anife Vyskočilové tentokrát chopí muž, sympatický herec Tomáš Měcháček. Příznivce facebookové stránky Queer Ballu na ples pozval prostřednictvím videopozvánky. „Těším se na vás,“ vzkazuje.

„První ročník plesu byl černobílý. Vyzvali jsme návštěvníky, aby se sladili do těchto dvou barev, protože se nám líbil kontrast, který vyjadřují. Ve stejném duchu jsme se rozhodli navázat, a tak – po loňském nebesky pekelném plese – jsme letos jako téma zvolili The Past and the Future,“ říká Anna Pivodová, ženská zástupkyně týmu. „Vloni mě hodně bavily kostýmy hostů, některé byly opravdu nápadité. Upřímně se těším na letošní modely!“

Nad brněnským queer plesem letos poprvé přebírá záštitu také městská část Brno-střed v čele se starostou Martinem Landou.

Více o akci najdete na stránkách www.queerball.cz.

Jiří Koubek

Tagy: , ,Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem