Vyhledávání

Září 2018
Po Út St Čt So Ne
« Srp    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Rekordní Kočárková jízda na Prague Pride

Úterý, 16. Srpen, 2016

titulka

Kočárková jízda Platformy pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu (PROUD) měla za cíl podpořit přiosvojení dítěte partnera/ky v rámci registrovaného partnerství. V sobotu 13. srpna za obrovského zájmu prošla Prahou v průvodu Prague Pride.​ Letošní specialitou byl dvacet metrů dlouhý vláček pro děti a seniory/ky.​ Nejdůležitější však je, že počet kočárků a rodin s dětmi byl největší v historii akce. Do průvodu se vydali jak LGBT rodiny, tak i rodiny tzv. tradiční :-). Nakonec jen rodin bylo několik desítek.

Účastníci jeli ukázat poslankyni Nytrové a všem jí podobným že všechny rodiny – tedy i ty duhové – by měly mít stejná práva.​ ​Aktuálně připomněli​ nutnost potřeby novely zákona o registrovaném partnerství, která má umožnit osvojení dítěte partnera tím druhým, nebiologickým rodičem.​ Novela už skoro ​dva ​rok​y​ (od září 2014) leží v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky. ​Petici na její podporu podepsalo více jak 9000 občanů České republiky a v duhových rodinách aktuálně vyrůstá více jak 1000 dětí.​ Pro je dle posledního výzkumu CCVM z června letošního roku i česká veřejnost.

foto01

Nyní novelu podporuje také devět ministrů a ministryň, kteří se vyfotili v tyrkysovém triku kampaně Různé rodiny, stejná práva: Andrej Babiš (ANO), Dan Ťok (ANO), Jiří Dienstbier (ČSSD), Karla Šlechtová (ANO) Kateřina Valachová (ČSSD), Lubomír Zaorálek (ČSSD), Michaela Marksová (ČSSD), Richard Brabec (ANO) a Robert Pelikán (ANO), který společně s ​​Dienstbierem návrh překládá ​a kolem 100 známých osobností. ​Novela by se tak měla dostat na program Poslanecké sněmovny během letošního září.

Tato akce se konala pod záštitou velvyslance Nizozemského království J.E. Eduarda W.V.M. Hoekse. Podpořilo ji také UPC Česká republika, největší český poskytovatel placených televizních služeb a vysokorychlostního internetu. O výzdobu ​20 metrů dlouhého vláčku se postaraly Květiny Serafin – Kytičkáři.

www.proudem.cz, www.stejnarodina.cz

Jiří Koubek

Tagy: , , , , ,Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem