Vyhledávání

Červenec 2018
Po Út St Čt So Ne
« Čer    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Robin Williams v roli gaye zřejmě na plátna kin nezamíří

Sobota, 8. Listopad, 2014

boulevard

Ještě než americký herec Robin Williams spáchal v srpnu letošního roku sebevraždu, ztvárnil ve filmu Boulevard postavu ženatého gaye, který se zamiloval do mladého gay prostituta. Tento film však zřejmě na plátna film nezamíří i přesto, že na filmovém festivalu Tribeca v New Yorku sklidil velmi pozitivní kritiku. Chybí totiž distributor, který by film do kin uvedl.

Drama Boulevard v režii Dito Montiela vypráví příběh Nolana Macka, muže středního věku (hraje Robin Williams), který seznámením s mladým gay prostitutem v sobě začíná objevovat do té doby skrývanou sexuální orientaci. Sám Robin Williams několik týdnů před smrtí k filmu uvedl: „Boulevard je krásný smutný film o muži, který se zamiluje do gay prostituta a tím se v podstatě vyoutuje.“
Je tedy škoda, že nyní chybí distributor a film tedy zřejmě na plátna kin nezamíří. Zbývá jen doufat, že se film dostane alespoň do kinosálů při filmových festivalech, v ČR Mezipatra (aktuální ročník je právě v Praze – www.mezipatra.cz), nebo jarní Febiofest (sál č. 4 vždy uvádí jen LGBT filmy – www.febiofest.cz), či na Slovensku Filmový festival inakosti (www.ffi.sk)

O smrti slavného herce jsme informovali v tomto článku. Policie již potvrdila, že se jednalo o sebevraždu oběšením bez cizího zavinění a v krvi herce nebyly nalezeny žádné drogy, ani alkohol.

Připomeňme si zřejmě pro gay publikum nejznámější roli Robina Williamse – vlastníka gay klubu Armanda Goldmana v komedii The Birdcage z roku 1996, režírované Mikem Nicholsem. Williamsovi zde skvěle sekundoval v roli partnera Gene Hackman (84).

Jiří Koubek

Tagy: ,Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem