Vyhledávání

Červenec 2018
Po Út St Čt So Ne
« Čer    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Skrz Prsty jsou letos proklety láskou

Středa, 17. Únor, 2016

skrzprsty_titulka

Zlín – O lásce. O ní, ve všech jejích podobách, je třetí ročník netradičního zlínského festivalu Skrz Prsty, který pořádají studenti Fakulty multimediálních komunikací UTB. Festival, který se nebojí přinášet kontroverzní témata mezi širokou veřejnost, se uskuteční na konci března ve zlínském klubu 204.

“Láska je fajn, ale je třeba si uvědomit, že se netýká jen mladých heterosexuálních párů. Někteří lidé zamilovaností trpí, na jiné je díky ní doslova nahlíženo skrz prsty. Snažíme se ukázat i jiný obraz lásky, na jaký v romantických filmech nenarazíte,” řekla manažerka festivalu Veronika Jančová.

Přednáškový den festivalu je rozdělen do několika tematických bloků, které se přímo i nepřímo lásky dotýkají. První se zaměřuje na LGBT komunitu, druhý na deviace a psychické poruchy spojené s láskou. Poslední blok pak na pornoprůmysl a BDSM. V každém bloku budou k tématu hovořit experti z oboru nebo lidé, kteří jsou přímo některou ze “zakázaných” lásek prokleti.

“Osobně bych vyzdvihla přednášku Karla Žáka, který externě spolupracuje s Československou pedofilní komunitou. Ten například prozradí, s jakými těžkostmi se musí denně vypořádávat pedofil,” přiblížila program Jančová. Zároveň upozornila, že Skrz Prsty nechtějí nikoho ani nic obhajovat, jde jim pouze o vzdělávání veřejnosti, vyvrácení nepravd a předsudků, vyvolání diskuze, při které může každý svobodně vyjádřit svůj názor.

Nedílnou součástí festivalu je i doprovodný program, který letos obstará česká odnož Slam Poetry v čele s Janem Jílkem, Pavlem Oškrkaným, Jindřichem Karáskem a dalšími. Ti na začátku března předvedou své básnické i improvizační umění v Kavárně Továrna.

www.skrzprsty.cz

Jiří Koubek

Tagy: ,Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem