Vyhledávání

Červenec 2018
Po Út St Čt So Ne
« Čer    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Slovensko 2 týdny po referendu – uklidnění, ale stále zájem médií

Sobota, 21. Únor, 2015

sk_vlajka

Mediální „válka“ související s referendem konaným 7.2. na Slovensku pomalu utichá (alespoň pohledem z venku). Nicméně se zdá, že toto poněkud nešťastné referendum LGBT minoritě na Slovensku spíše pomohlo, nežli ji poškodilo. Když nic jiného, tak dostala a stále ještě dostává v médiích několikanásobně více prostoru, než v dobách před referendem. A navíc většinou v kladném slova smyslu.

Například Denník N se pustil do zajímavé reportáže „Ako sa bavia homosexuáli? Žiadne orgie nečakajte, boli sme sa pozrieť„, ve které navštívili redaktoři několik známých slovenských gay míst a akcí, aby zmapovali, jak se gayové baví a možná tím trochu napravili předsudky většinové populace. Ta si totiž mnohdy představuje (často ovlivněna masáží mozků ze strany církve či různých aliancií…), že gayové se baví především pořádáním sexuálních orgií či jiných „úchylných“ akcí.

Redaktoři se nejprve vydali do známého klubu Shanghai ve Vrútkách. Ten funguje v pátek jako diskotéka pro většinovou populaci a v sobotu zde pořádají tradiční akce pro gay komunitu. Tento koncept funguje v klubu již mnoho let a jak Denníku N potvrdil provozní klubu, nemají s tím žádné problémy. Navíc potvrzuje, že menší část gayů se chodí bavit i na páteční akce a stejně tak na sobotních lze potkat v tomto případě menšinovou heterosexuální klientelu. Za 14 let fungování podniku již prý mají dobrý odhad na to, koho si mohou dovolit pustit do podniku a koho ne. Mimo dobré zábavy zde redaktoři neodhalili žádné orgie :-).

Dalším navštíveným místem redaktory Denníku N byl bratislavský Apollon, nacházející se ve sklepních prostorách nedaleko prezidentského paláce. Zde byla atmosféra poněkud uvolněnější, nicméně stále se jednalo o běžnou klubovou zábavu. Také zde majitel podniku potvrdil, že mají mezi klientelou i heterosexuály.

Redaktoři se také dotazovali na zkušenosti s gay klientelou provozovatelů bratislavských „hetero“ klubů, které hostí některé úspěšné gay akce, jakými jsou Tepláreň či Homomat. Ti potvrdili, že jsou tyto akce pro ně výhodné, především z ekonomického hlediska. Stejně tak souhlasili s tím, že gay klientela se umí bavit a velkou výhodou je nekonfliktní atmosféra, prakticky bez rizika šarvátek běžných na hetero diskotékách.

A nejen noční zábavě se Denník N věnoval. Padla zmínka i o divadle No Mantinels a jeho představeních, letním hudebním festivalu a také o volejbalovém klubu Lotosové kvety. Celkově reportáž vyzněla pro LGBT komunitu dobře, žádné orgie nebyly zaznamenány :-). Zajímavé je, že článek patří k desítce nejčtenějších článků dne a až za ním skončily leckteré politické aktuality, týkající se korupce či konfliktu na Ukrajině. Je vidět, že téma LGBT Slováky zajímá :-).

Jiří Koubek

Tagy: ,Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem