Vyhledávání

Září 2018
Po Út St Čt So Ne
« Srp    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Steve Jobs padl v Petrohradu – kvůli homosexualitě Cooka

Pondělí, 3. Listopad, 2014

apple_logo

Tim Cook veřejně deklaroval svoji homosexualitu a reakce v Rusku přišla okamžitě – demontáž památníku jeho předchůdce a zakladatele společnosti Apple Steva Jobse…

Památník v podobě 2 metry vysoké interaktivní makety telefonu iPhone byl v Petrohradě instalován v loňském roce finanční skupinou ZEFS, která však nyní přistoupila k jeho demontáži s odkazem na platný zákon o zákazu propagace homosexuality v Rusku. Památník byl prý příliš blízko střední školy a mohlo tedy docházet ve spojitosti se současným ředitelem společnosti Apple Timem Cookem k propagaci homosexuality mezi dětmi a mládeží. V tiskovém prohlášení firmy se dokonce objevila formulace, že Tim Cook veřejně vyzval k sodomii… Připomeňme, že Cook se v minulém týdnu veřejně přihlásil k homosexuální orientaci a doslova prohlásil: „Jsem hrdý na to, že jsem gay“.

Na Cookovo prohlášení reagovali i někteří ruští politici, zřejmě nejradikálnější názor vypustil do světa Petrohradský politik Vitaly Milonov. Ten navrhl zakázat Timu Cookovi navždy vstup do Ruska z důvodu rizika, že by mohl do země zavléct AIDS či Ebolu. Milonov je jedním z tvůrců ruského anti-gay zákona.

Cookovi se naopak dostalo podpory ze strany některých jeho „kolegů“ – ředitelů velkých světových firem. Jeho krok ocenili šéfové takových společností, jakými jsou například HSBC, BP, Goldman Sachs či Deutsche Bank North America.

Jiří Koubek

Tagy: , , ,Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem