Vyhledávání

Červenec 2018
Po Út St Čt So Ne
« Čer    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Stříbrný kanadský krasobruslař ze Soči se vyoutoval

Neděle, 7. Prosinec, 2014

e_radford

Další sportovní coming out – kanadský krasobruslař Eric Radford (29), držitel stříbrné medaile z Olympijských her v Soči a dvou bronzových z Mistrovství Světa v krasobruslení dvojic.

I když je krasobruslení někdy označováno jako gay sport, převažují mezi krasobruslaři heterosexuálové. Čas od času se ale najde výjimka a někdo z krasobruslařů se veřejně přihlásí k homosexuální orientaci. Posledním takovým případem je Eric Radford, který reprezentuje Kanadu v krasobruslařských soutěžích dvojic. Jeho bruslařskou partnerkou je již mnoho let Meagan Duhamel, společně získali třikrát titul Mistrů Kanady (2012-2014), dvakrát byli bronzoví na Mistrovství Světa a stříbrnou medaili vybojovali na ZOH Soči 2014.

Eric Radford se rozhodl vyoutovat i přesto, že v případě krasobruslení dvojic se většinou předpokládá, že se jedná o heterosexuální pár. Sám k tomu uvedl, že sice nemá strach z možného ovlivnění bodování od rozhodčích na základě tohoto faktu s ohledem na jejich vysokou profesionalitu, nicméně si uvědomuje, že od nynějška může být na jejich krasobruslařský pár pohlíženo trochu jiným pohledem. Se svým comingoutem prý počkal až po OH Soči především z toho důvodu, že si nepřál číst titulky: „Gay sportovec bronzový v krasobruslení“. Se svou orientací nemá problém, ale raději čte titulky se svým jménem, než titulem „gay“ :-).

Podle Erica z mnoha krasobruslařských párů vznikají i páry životní, nicméně on to považuje za poměrně rizikové ve vztahu ke sportovním výkonům. V takových případech je prý riziko ovlivnění výsledků různými partnerskými problémy. On sám říká o svém vztahu s Meagan, že mezi nimi je velmi silné pouto a přitom se nemusí obávat narušení tréninkového programu partnerskými rozepřemi.

Eric také ve svém interview pro server Outsports vzpomenul svého bývalého trenéra Paula Wirtze, který byl dle jeho slov prvním „normálním“ gayem, kterého poznal a který mu velmi pomohl se vyrovnat s vlastní orientací a nebát se jí.

Jiří Koubek

Tagy: , ,Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem