Vyhledávání

Srpen 2018
Po Út St Čt So Ne
« Čec    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Tipy na gay filmy letošního Febiofestu

Čtvrtek, 19. Březen, 2015

febio_g

Dnes začíná 22. ročník mezinárodního filmového festivalu Febiofest a my vám přinášíme tipy na filmy s gay tématikou v sekci festivalu Jiný břeh. Ta má tradičně svůj „domov“ v Duhovém sále č. 4. Pražská část Febiofestu bude probíhat v kině Cinestar na Andělu až do pátku 27.3., poté se festival vydá do regionálních kin po celé České republice.

Jez se mnou

Eat With Me
USA 2014, 95 minut

Američanka čínského původu Emma, žena ve středním věku, se rozhodne opustit manžela a v centru Los Angeles se znenadání objeví na domovním prahu svého odcizeného syna Elliota. Elliot se potýká se snahou udržet v provozu průměrnou rodinnou restauraci a jeho osobní život taky za moc nestojí. Je totiž promiskuitní a postrádá schopnost citově se oddat chlapům, se kterými randí. Zatímco Emma listuje Elliotovými časopisy pro gaye a je povzbuzována jeho extrovertní sousedkou Maureen, postupně se smiřuje se synovou homosexualitou. Pro Elliota se začne blýskat na lepší časy, když potká okouzlujícího muzikanta Aidana. Je také nejvyšší čas zachránit restauraci před zavřením, a tak když selžou slova, matka se synem naleznou vzájemné pouto prostřednictvím společné lásky k jídlu.

Ocenění a nominace:
Florence Queer Film Festival 2014 – Nejlepší film
Out on Film – Atlanta 2014 – Cena diváků, Nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli

Více info o filmu a seznam projekcí naleznete zde…


Letní noci

Summer Nights / Les Nuits d’été
Francie 2014, 104 minut

Francie roku 1959. Michel je vážený advokát, který miluje svou ženu Hélèn. Také však miluje převlékání za ženu a pravidelně navštěvuje svou chatu v lesích, kde se schází s přítelem z druhé světové války, Jeanem-Marie. Ti dva se zde pak mění v Mylène a Flavii. Převlékají se za paničky v domácnosti, v make-upu a šatech chodí lovit a nikdy neřeší politiku. Zdá se, že skrytá traumata druhé světové války a probíhajícího francouzsko-alžírského konfliktu ovlivňují všechny postavy v dojemném a řemeslně vydařeném dramatu Maria Fanfaniho. Pro Michelovu generaci mužů představovala genderová nonkonformita konejšivý únik před tlakem maskulinity.

Ocenění a nominace:
MFF Benátky 2014 – Queer Lion

Více info o filmu a seznam projekcí naleznete zde…


Pláž Futuro

Futuro Beach / Praia do Futuro
Brazílie, Německo 2014, 107 minut

Donato je plavčík na pláži Futuro. Když dva muže strhne proud, Donato se za nimi vrhne a povede se mu zachránit německého turistu Konrada, ne však už jeho přítele. Donato a Konrad se blíže seznámí a počáteční fyzická přitažlivost přeroste v citové pouto. Donato sebere odvahu opustit vše známé a odcestuje do Berlína za Konradem. Připraven vybudovat nový život se vrhne do neznáma… O několik let později se ho v šedé džungli německé metropole pokouší najít jeho mladší bratr Ayrton. Cenami ověnčený režisér Karim Aïnouz dovedně zachycuje kontrast mezi atmosférou a živly dvou protikladných míst a také dopad, který mají na protagonisty.

Ocenění a nominace:
MFF San Sebastian 2014 – Cena za nejlepší latinskoamerický film
São Paulo Association of Art Critics Awards 2015 – Nejlepší film (Cena APCA)

Více info o filmu a seznam projekcí naleznete zde…


Modrá a ne moc růžová

Blue and not so pink / Azul y no tan rosa
Venezuela, Španělsko 2012, 112 minut

Úspěšný fotograf Diego a lékař Fabricio jsou obyčejným párem s okruhem dobrých přátel a stabilní kariérou. Právě promýšlí další krok ve vztahu – sestěhovat se k sobě. Avšak ze Španělska zničehonic přijede Diegův pubertální syn Armando, výsledek dávné aféry, aby s otcem v Caracasu žil. Armando, plný vzteku k otci, který ho opustil, a Diego, který syna sotva poznává, budou muset najít cestu, jak se vzájemně přijmout a znovu vybudovat rodinné pouto. V tutéž dobu je Fabricio brutálně zmlácen bandou homofobů a je odvezen do nemocnice. Hřejivý snímek, dojemný stejně jako zábavný, pohlíží na složitosti otcovství gayů a homofobie.

Ocenění a nominace:
Ceny Goya 2014 – Nejlepší iberoamerický film

Více info o filmu a seznam projekcí naleznete zde…


Více informací o festivalu na www.febiofest.cz

Jiří Koubek

Tagy: ,Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem