Vyhledávání

Červenec 2018
Po Út St Čt So Ne
« Čer    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Tipy na lesbické filmy letošního Febiofestu

Čtvrtek, 19. Březen, 2015

febio_L

Dnes začíná 22. ročník mezinárodního filmového festivalu Febiofest a my vám přinášíme tipy na filmy s lesbickou tématikou v sekci festivalu Jiný břeh. Ta má tradičně svůj „domov“ v Duhovém sále č. 4. Pražská část Febiofestu bude probíhat v kině Cinestar na Andělu až do pátku 27.3., poté se festival vydá do regionálních kin po celé České republice.

Pokojská Lynn

The Chambermaid Lynn / Das Zimmermadchen Lynn
Německo 2014, 90 minut

Stydlivou Lynn Zapatek baví její práce hotelové pokojské. Má silný strach ze skutečné mezilidské komunikace, takže jí vyhovuje uklidňující stereotyp pečlivého úklidu. Přesto ji však fascinují soukromé životy druhých. Začne se tajně vkrádat do pokojů hostů, zkoušet si jejich šaty, schovávat se pod postelemi a špehovat jejich nejintimnější chvíle. Její každodenní rutina je narušena příchodem prostitutky Chiary, androgynní dominy. S ní Lynn postupně začne vylézat ze své ulity a vydá se na cestu sexuálního a citového probuzení… Znamenité, byť výstřední komorní drama Ingo Haeba se opírá o dokonalé režijní tempo, hravý důraz na detaily a neobyčejně přesvědčivý výkon Vicky Krieps v hlavní roli.

Ocenění a nominace:
MFF Montreal 2014 – Cena FIPRESCI za umělecký přínos
Munich Film Festival 2014 – Nejlepší herečka v hlavní roli

Více info o filmu a seznam projekcí naleznete zde…

lynn


Vhodné chování

Appropriate Behavior
USA 2014, 86 minut

Shirin, Američanka íránského původu kolem dvaceti let, se zrovna rozešla s přítelkyní Maxine a na odchodu si sbalila jen robertka. Zasažená krizí identity a ve snaze získat bývalou přítelkyni zpět se Shirin vrhne vstříc pansexuálním dobrodružstvím single života. Autobiografický debut Desiree Akhavan zlehka přechází mezi komedií a tragédií a její inteligentní humor, dělající si legraci ze sebe samé, otevřeně odkazuje ke vlivu Woody Allena. Břitce upřímná komedie o neurotické dívce z New Yorku potýkající se s očekáváními druhých o ní samé: má být dobrou dcerou svých konzervativních perských rodičů, politicky korektní bisexuálkou a mladou trendy Brooklyňankou.

Ocenění a nominace:
San Diego Asian Film Festival 2014 – Velká cena poroty

Více info o filmu a seznam projekcí naleznete zde…


Atlantida

Argentina, Francie 2014, 88 minut

Horký letní den v argentinské vesnici sužované suchem. Dvě sestry, Elena a Lucia, jsou samy doma. Elena má kotník v sádře, takže nemůže před horkem uniknout do místního bazénu, kde by si se spolužačkami vyměňovala drby. Místo toho ji začne zajímat mladý doktor, spanilý Ignacio. Lucia chodí ráno plavat a usilovně studuje s nadějí, že se dostane na univerzitu v Buenos Aires. Později se setkává s Anou, tichou dívkou, se kterou ji sváže zvláštní pouto. Přichází noc a dlouho očekávaná bouře se konečně blíží. Atmosférický debut Inés Maríi Barrionuevo něžně pojednává o dívčí pubertě a rašící sexualitě.

Ocenění a nominace:
Queer Lisboa 2014 – Zvláštní cena poroty

Více info o filmu a seznam projekcí naleznete zde…


Více informací o festivalu na www.febiofest.cz

Jiří Koubek

Tagy: ,Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem