Vyhledávání

Červenec 2018
Po Út St Čt So Ne
« Čer    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Tipy na Vánoční dárky z Queershopu

Středa, 10. Prosinec, 2014

titulka

Nevíte čím obdarovat své přátele? Podívejte se na naše tipy, čím je můžete potěšit. A třeba i přispět na dobrou věc!

Queershop.cz je eshop se zřejmě nejbohatší nabídkou knih s LGBT tématikou, duhových předmětů a doplňků. Chcete-li udělat radost svým blízkým, jistě v jeho nabídce najdete ten správný dárek. Přinášíme výběr tipů z bohaté nabídky.

01_tepla_prahaTeplá Praha – Průvodce po queer historii hlavního města, 1380—2000.
Jan Seidl (ed.)

Průvodce po pražských teplých příbězích a pamětihodnostech vychází z prohlídek Buzince našich bab a dědů, ale jejich obsah značně rozšiřuje a zabíhá i do periferních oblastí. Pokud jste už v Praze viděli most i hrad a zajímá vás, jak se tu žilo doopravdy, nabídne vám 150 hesel a řada ilustrací, které průvodce obsahuje, pohled na město queer očima. Projděte se podle něj po Praze vlastním tempem a zjistíte, že v tuctovém domě za rohem se kdysi odehrávaly večírky, kde byste nejraději strávili mládí.

Cena 250 Kč
Vstup do eshopu =>

Knihy s GAY tématikou

02_hromadaPrezident, nebo buzerant?
Jiří Hromada

Možná by se mohlo zdát, že v Jiřím Hromadovi dřímají dvě osobnosti. Ba ne, jsou čtyři: „Jsem Blíženec v ascendentu Blížence. To znamená, že v jednom těle nepobýváme dva, nýbrž čtyři chlapíci! Každé ráno se ptám těch čtyř kluků: ‚Tak, kterej z vás se dneska probudil? Ten lenoch? Nebo ten nesnesitelně činorodej? Ten flámista? Nebo ten pravdoláskař?‘“
Kdo je vlastně Jiří Hromada? To se dozvíte na řádcích této knihy. A najdete tam i odpověď na otázku z jejího záhlaví.

Cena 279 Kč
Vstup do eshopu =>

03_cunninghamTělo a krev
Michael Cunningham

Rodinná sága čtyř generací Stassosových, kteří pocházejí z Řecka, se odehrává v Detroitu a obemyká bezmála celé 20. století. Na první pohled se zdá, že rodina zpodobňuje typický americký sen. Nebyl by to ale Cunningham, aby v jeho příběhu nehrály roli uplně jiné věci: menšinová sexuální orientace či transvestitismus. Nicméně vše objímá láska v nejrůznějších podobách, ať už milenecká nebo rodičovská.

Cena 349 Kč
Vstup do eshopu =>

04_cupakEduard Cupák
Jindřich Černý

Divadelní historik Jindřich Černý se v monografii důkladně věnuje pozoruhodné osobnosti českého divadla a filmu, Eduardu Cupákovi. Hercův dramatický osud zachycuje v kontextu společenských událostí, podrobně rozebírá Cupákovy divadelní, filmové i rozhlasové role a čtenáři představuje i jeho soukromí. Zdařilý portrét někdejší velké hvězdy.

Cena 149 Kč
Vstup do eshopu =>

05_terrenceCorpus Christi
Terrence McNally

Hra Corpus Christi (1998) Terrence McNallyho je jedním z nejtřaskavějších uměleckých děl současnosti. Téměř vždy, když se někdo pokusí uvést ji na divadle, jsou z toho protesty a výhrůžky. Corpus Christi totiž vypráví život Ježíše Krista v dobově aktuální metamorfóze: v gay komunitě současné Ameriky.

Cena 189 Kč
Vstup do eshopu =>

06_pechNapíšu Pavle
Miroslav Pech

Dvojice próz, jejichž talentovaný sedmadvacetiletý autor už nepociťuje potřebu konjunkturalisticky se vyrovnávat se stíny minulostí, ale s přímočarou otevřeností, bez uhýbavých verbálních obezliček sype nahořkle ironickou sůl do ran přítomnosti.

Cena 149 Kč
Vstup do eshopu =>

Knihy s LESBICKOU tématikou

07_oranzOranžová je nová černá
Kermanová, Piper

Piper Kermanová si užívá fajn kariéru, fungující vztah se svým přítelem a milující rodinu. Málokdy si vzpomene na svůj dávný lesbický románek s pašeračkou drog, které před deseti lety pomohla převézt jeden kufřík. Kufřík plný peněz z drogových obchodů. Minulost ji však přesto nečekaně dožene.

Cena 319 Kč
Vstup do eshopu =>

Nesnesitelná lehkost
Portia de Rossi

Herečka Portia de Rossi, manželka Ellen Degeneres, otevřeně promluvila o svém soukromí, o anorexii, o své cestě ke slávě a o zákulisí natáčení seriálu Ally McBeal.

Cena 329 Kč
Vstup do eshopu =>

10_rozepnutaRozepnutá
Nicky Reedová

Rozepnutá je netypickým příběhem lesbické lásky ze současné Austrálie plným nečekaných zvratů, tragikomických událostí i lehké erotiky. V rámci svého žánru se však zajímavým způsobem dotýká i dosud mnohdy tabuizovaného tématu vnitřního i vnějšího coming outu a všeho, co ho provází.

Cena 239 Kč
Vstup do eshopu =>

11_tratnikTřetí svět
Suzana Tratnik

Psychologicky laděný román Třetí svět zevrubně zkoumá niterný zápas lesbicky orientované hrdinky – nacházení identity, bludiště vztahů, syrový dobový kontext.
Píší se osmdesátá léta minulého století, jedenadvacetiletá punkerka z Jugoslávie poodhrne cíp železné opony a vycestuje do Ženevy.

Cena 229 Kč
Vstup do eshopu =>

Dárky, kterými přispějete na dobrou věc

kalendarKalendář Art For Life 2015

ART FOR LIFE 2015 je sedmým ročníkem projektu, který zahrnuje kulturní a benefiční počiny, jejichž výtěžek je věnován na preventivní aktivity boje proti HIV/AIDS.
Kalendář Art for Life PARADISE 2015 představuje 12 fotografií, které na téma RÁJ vytvořili bez nároku na honorář naši přední fotografové a osobnosti.

Cena 300 Kč (vše pro organizaci Art for Life)
Vstup do eshopu =>

trikoTričko „Různé rodiny, stejná práva“

Objednejte si tyrkysová trika kampaně „Různé rodiny, stejná práva“. 100% výtěžku z jejich prodeje putuje organizaci PROUD a umožní jí i nadále pracovat na zlepšení právního a společenského postavení stejnopohlavních rodin. Vyfoťte se v tričku a fotku nasdílejte na FB stránky https://www.facebook.com/stejnarodina

Cena 250 Kč (vše pro organizaci PROUD)
Vstup do eshopu =>

 

Duhové dárky

12_destnikSkládací deštník

Skládací deštník v duhových barvách.

Průměr otevřeného deštníku 100cm, délka rukojeti 55 cm.

Složený délka 24 cm.

Cena 299 Kč
Vstup do eshopu =>

12_prstenPrsten s kamínky

Prsten z nerezové oceli.
Duhové kamínky.

Velikosti 49,3 mm až 69,7 mm

Cena 199 Kč

Vstup do eshopu =>

14_pasekKožený opasek s duhovými cvočky

Kožený opasek, černá kůže. Černá kovová spona. Barevné cvočky – pyramidy.

Šířka 4cm.

Velikosti:

S: délka 95 cm
M: délka 105 cm
L: délka 115 cm
XL: délka 125 cm

Cena 299 Kč
Vstup do eshopu =>

15_privesekPřívěsek duhové srdíčko

Nerezový přívesek ve tvaru srdce v barvě duhy.

Na černé bavlněné šňůrce.

Velikost 30 mm

Cena 199 Kč
Vstup do eshopu =>

Jiří Koubek

Tagy:Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem