Vyhledávání

Červenec 2018
Po Út St Čt So Ne
« Čer    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Třetina mužů bydlí s rodiči

Čtvrtek, 28. Únor, 2013

domov

„Maminčiných mazánků“ po dvacítce stále přibývá. Od rodičů se jim buď nechce, nebo nemají důvod odejít.

Mezi základní argumenty patří bezplatný servis, který rodiče dávají, nebo nedostatek peněz pro vlastní stěhování.

Lidem z gay komunity navíc chybí i motivace v podobě vlastní rodiny. Stále velké množství mladých gayů preferuje vztah bez společného bydlení a vzhledem k orientaci se nepočítá s vlastními potomky, takže stěhování gayů od rodičů je často vyvoláno potřebou vlastního soukromí, nebo nutností přesunu za vysokou školou.

„Rád bych šel třeba do Prahy, ale nemůžu najít dobrou práci, která by pokryla zřízení vlastní domácnosti,“ říká dvaadvacetiletý Vladimír z Ostravy. Podle psychologů ale nejsou hlavní překážkou finance, ale často lidská lenost, pohodlnost a sobectví.

S rodiči zůstává stále více lidí nad třicet let. V takovém věku by však podle psychologů měli být muži už soběstační. Hrozí totiž, že jim bude navždy chybět schopnost postarat se o sebe. „Nevidím důvod ke stěhování od mámy. Navzájem si psychicky pomáháme. Kdybych se od ní odstěhoval, byla by sama a já taky. Když potřebuju své soukromí, zavřu se do pokoje a máma to respektuje,“ popisuje svůj postoj pětatřicetiletý Ivo z Prahy.

S narůstajícím věkem se u dětí žijících s rodiči objevuje pocit, že jsou to naopak stárnoucí rodiče, kdo potřebuje pomoc a podporu svých dětí. Při překročení třiceti let věku je však závislost na rodičích nevhodná, protože hrozí, že jedinec nikdy nezíská schopnost samostatného života a bude mít problémy v soužití s partnerem.

Jiří KoubekKomentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem