Vyhledávání

Červenec 2018
Po Út St Čt So Ne
« Čer    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Už popáté se do Prahy sjedou gay tenisté z celého světa

Úterý, 2. Červenec, 2013

tenis

Praha bude ve dnech 5. – 7. července 2013 hostit 5. ročník gay tenisového turnaje Prague Friendly Tennis Open (PFTO). A na popáté zažívá turnaj historický rekord. Letos přijede do Prahy 135 tenistů z 24 zemí. To je nejvyšší počet hráčů od založení PFTO.

„Jde o historický rekord,“ říká ředitel turnaje Sandy Major. „Tenisté z celého světa si zamilovali Prahu a nás to nesmírně těší. Za tím vším je dobrovolná práce našeho malého týmu a já věřím, že i letos vše klapne na jedničku.“

V minulých letech šlo doslova o práci na koleni, protože turnaj neměl žádnou oficiální strukturu. „To se letos změnilo,“ říká další člen vedení turnaje Vladimír Vokál. „Založili jsme totiž občanské sdružení. Vše má tedy oficiální podobu. Navíc chceme činnost nového klubu rozvíjet a chystáme i další turnaj na podzim.“

Občanské sdružení Prague Friendly Tennis Club navázalo kontakty s dalšími gay a lesbickými kluby po celém světě a chystá se je zvát na přátelské týmové zápasy. Předzvěstí byl dramatický souboj s ruským týmem na podzim loňského roku. Podobné zápasy se chystají také s Němci nebo Poláky.

Také letošní ročník turnaje proběhne v areálu tenisového klubu Cibulka v Praze 5. Vzhledem ke zvýšenému počtu účastníků se však polovina zápasů až do čtvrtfinále odehraje také v sousedním areálu Panorama. „Pojistili jsme se i pro případ, že začne pršet,“ doplňuje Sandy Major. „Zápasy by se hrály v celkem pěti halách.“

Na začátku vzniku PFTC byl nesmělý pokus uspořádat přátelský tenisový turnaj pro kluky na kluky, jen pro Čechy. Od té chvíle už uplynulo 10 let. „Přišlo tehdy jen několik hráčů, ale právě oni založili tradici, která přerostla v jeden z největších gay turnajů na světě,“ vzpomíná Vladimír Vokál.

Součástí turnaje je i několik doprovodných akcí. Ve čtvrtek 4. července se chystá registrační party v restauraci NOI, v pátek karaoke party ve Friends a na sobotní večer je připravena obří party na parníku.

PFTO je součástí okruhu GLTA (www.glta.net). Jde o světovou gay a lesbickou tenisovou asociaci, která sdružuje 10 tisíc tenistů z celé planety. GLTA pořádá téměř stovku turnajů od Austrálie po USA.

Jiří Koubek

Tagy:Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem