Vyhledávání

Červenec 2018
Po Út St Čt So Ne
« Čer    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Vaníček s novým partnerem vytancoval v Paříži stříbro

Středa, 29. Květen, 2013

titulka

Nově vzniklý taneční pár Michal Vaníček – Vojtěch Červinka navazuje na úspěchy Michala Vaníčka s Janem Doležalem.

V minulých letech jsme na Colouplanet pravidelně přinášeli reportáže o tanečních úspěších same-sex tanečního páru Doležal – Vaníček. Pár sice svoji spolupráci ke konci loňského roku ukončil, avšak Michal si našel nového tanečního partnera a zdá se, že volba byla správná.

První ostrou zkouškou jejich výkonů byla 18. května taneční soutěž Tournoi International de Paris. Z Pařížského mistrovství si dovezl Michal Vaníček v roce 2011 zlato v kategorii Latin B a loni bronz v nejvyšší kategorii Latin A, proto před soutěží panovala lehká nervozita, zda se podaří s novým tanečním partnerem na tyto úspěchy navázat. Dosažený výsledek však nakonec předčil očekávání, letošní vystoupení v nové sestavě přineslo oběma reprezentantům v bohaté konkurenci kategorie Latin stříbrné medaile. Jak k tomu Michal vtipně poznamenává: „Radost! jsem potřetí na mistrovství v Paříži, v roce 2011 jsme měli zlato, v roce 2012 bronz a letos stříbro! Takže mám všechny barvičky!“

VOJTĚCH ČERVINKA

cervVojtěch Červinka se narodil v Opočně. Vystudoval Hotelovou školu Poděbrady, obor Management hotelnictví a turismu (2007 – 2011), následně studoval anglický jazyk v Evropském vzdělávacím centru v Hradci Králové (2011 – 2012). Studium zakončil mezinárodním certifikátem FCE.

V roce 2010 absolvoval kurz Zumby v polské Varšavě, kterým získal licenci instruktora Zumby. Zumbu učil v mnoha kurzech v Královéhradeckém a Středočeském kraji a také v Praze. Byl také instruktorem Aquazumby v Pardubicích. Od roku 2011 vede lekce Port de Bras a Power Jógy. V současnosti pracuje jako fitness instruktor ve společnosti Pure Jatomi v Ostravě a Praze. Současně stále vede lekce Zumby a dalších pohybových cvičení v mnoha fitness centrech.

Tanci se věnuje od 4 let, kdy začal navštěvovat baletní kurzy. V roce 1998 začal tancovat latinskoamerické tance v TK TŠ Krok Týniště nad Orlicí. Mezi lety 1999 a 2002 se také věnoval hip hopu a break dance. V roce 2001 přestoupil do TK TŠ Krok Hradec Králové, ve které si s partnerkou Eliškou Markovou vytancoval třídu B v LAT. Současně se věnoval také standardním tancům. Byl finalistou mnoha soutěží, jak tuzemského, tak světového formátu. Tancoval mimo jiné i ve standardních formacích TŠ Krok Hradec Králové, se kterými byl dokonce v semifinále mistrovství Evropy i světa v roce 2007.
Soutěžnímu tanci v rámci ČSTS se přestal věnovat v roce 2010, kdy byl na posledních soutěžích ve standardních tancích s partnerkou Kamilou Kratochvílovou. Sportovnímu tanci se začal opět věnovat na začátku letošního roku v kategorii same-sex s partnerem Michalem Vaníčkem, úspěšným reprezentantem ČR v této disciplíně.

MICHAL VANÍČEK

vanMichal Vaníček se narodil v Praze. Vystudoval Akademické gymnázium v Praze (2008 – 2012), nyní studuje obor Dějiny umění na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze (od 2012). Má odborné vzdělání v oboru výtvarnictví a pedagogika, je absolventem mnoha odborných seminářů v oblasti dějin umění, českého jazyka, lektorství tanečního sportu.

V roce 2008 začal aktivně trénovat sportovní tanec v pražském klubu TK Maestro s partnerkou Klárou Noskovou. Koncem roku 2008 vyjel na první soutěže třídy hobby. Roku 2009 se stali registrovanými tanečníky ČSTS a IDSF nižší třídy v LAT.

Na začátku roku 2010 se stali tanečníky střední třídy ČSTS. Mezi jeho trenéry v klubu TK Maestro patřili např. Petr a Eva Bartuňkovi – trojnásobní mistři světa v LAT, trojnásobní vítězové Blackpoolu, trenéři a porotci I. třídy ČSTS; Kateřina Hrstková, Vladimír Lazarev a další – všichni aktivní tanečníci WDSF a ČSTS, finalisté a semifinalisté národních a světových mistrovství. V létě roku 2010 začal tancovat s partnerem Vladimírem Tesařem v mezinárodní federaci ESSDA latinskoamerické tance. Na přelomu roku 2010 a 2011 po zranění partnera partnerství ukončil. Od začátku roku 2011 do konce roku 2012 aktivně tancoval latinskoamerické tance s Janem Doležalem v mezinárodní federaci ESSDA s nejvyšší mezinárodní třídou. V roce 2011 také spolu se svým partnerem založil Czech same-sex dance association (CSSDA), sportovní organizaci, která má za cíl zastřešovat same-sex taneční sport v České republice. Po prvním zasedání Valné hromady CSSDA se stal jejím prvním presidentem. Spolu s Janem Doležalem se po celou dobu jejich spolupráce držel na špičce světového žebříčku same-sex párů a úspěšně reprezentoval Českou republiku na mnoha soutěžích světového významu. Od začátku roku 2013 pokračuje v reprezentaci v same-sex tanečním sportu s partnerem Vojtěchem Červinkou.

Mezi jeho největší úspěchy v tanečním sportu patří např. vítězství na Tournoi International de Paris 2011, bronzová medaile na EuroGames Rotterdam 2011, stříbro na Vienna Dance Contest 2011, vítězství v kategorii Men Latin Open v Linci 2012, bronz na Tournoi International de Paris 2012, čtvrté místo na nejproslulejším tanečním parketě na světě v Blackpoolu na The UK Same-Sex Open 2012, stříbro na letošním Tournoi International de Paris a další. Michal také pravidelně vystupoval na nejrůznějších exhibičních akcích a spolupracoval s na uměleckém programu s několika pražskými kluby.

foto1

Jiří Koubek

Tagy: , ,Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem