Vyhledávání

Září 2018
Po Út St Čt So Ne
« Srp    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Vychází Královská kuchařka Freddieho Mercuryho

Pondělí, 4. Duben, 2016

titulka

Asi každý ví, kdo to byl Freddie Mercury. Bohem nadaný zpěvák slavné skupiny Queen, který za sebou nechal nesmazatelnou stopu. Extravagantní jedinec, libující si v okázalosti hudební, módní, ale i kulinářské. Málokdo ale ví, co Freddie Mercury rád jedl, pil, co bylo jeho zamilované jídlo. A to změní právě připravovaná Freddieho královská kuchařka, která vzniká ve spolupráci Petera Freestonea  se společností Fénix Film.

Celosvětový věhlas skupiny Queen a  Freddieho Mercuryho zapříčinil, že miliony jeho fanoušků dodnes po celém světě vyhledávají vše nepublikované, co se týká jejich idolu. A kniha „Freddieho královská kuchařka“ je jediná kniha na toto téma, která kdy byla zatím napsána. Kniha tentokrát neudělá radost jen fanouškům Queen a Freddiho Mercuryho , ale i milovníkům gastronomie a dostupných receptů.

foto3

Přiblíží život Freddiho Mercuryho mimo pódium, přináší spoustu zajímavých informací a receptů, a to v podání člověka, který s ním trávil prakticky každý den a jídla mu také sám připravoval. Kniha je jedinečné dílo plné oblíbených pokrmů, doplněné nejen autentickými fotografiemi, ale především různými krátkými příběhy a vzpomínkami Petera Freestona na vaření pro Freddiho Mercuryho. A ačkoliv si jistě Freddie mohl v denním menu vždy dovolit ty nejlepší lahůdky světových kuchyní, přesto se sami přesvědčíte, že si rád nechával připravovat jídla mnohem skromnější a dostupnější.

foto1

A kdo jiný by mu je připravil lépe než jeho osobní asistent a jeden z jeho nejbližších přátel Peter Freestone. Není tedy povolanějšího člověka, který by vám přiblížil své vzpomínky na posledních dvanáct let života s Freddiem nově i z pohledu gurmánského. Věříme, že kniha bude sklízet úspěchy nejen u hudebních fanoušků, ale především u široké veřejnosti, protože všechny recepty, které obsahuje, jsou jednoduché a jsou připravovány z dostupných surovin. Fotky některých pokrmů z kuchařky si můžete prohlédnout v galerii na konci článku ;-).

Kniha právě vychází a ve středu 6. dubna proběhne její slavnostní křest v Paláci knih Luxor. Poté bude k dispozici v prodejnách knih Neoluxor a u všech dobrých knihkupců. Je plánováno několik jazykových mutací, první přijdou na řadu čeština a angličtina.


Peter Freestone

Peter „Phoebe“ Freestone se narodil v Surrey v Anglii 8. ledna 1955. Prvních 6 let života strávil jižně od Londýna a poté začal navštěvovat v internátní školu Lushington Hall v jižní Indii.  Po pěti letech se vrátil zpět do Velké Británie.

Vzdělání ukončil v roce 1973. V roce 1975 začal Peter pracovat na částečný úvazek v Royal Opera House v Londýně. V roce 1977 pracoval již na plný úvazek v Royal Ballet kde se následně v roce 1979 poprvé setkal s Freddie Mercurym. Přátelství mezi Freddiem a Peterem začalo v den, kdy začal pracovat pro Queen, což bylo v listopadu 1979. Osobním asistentem Freddieho se stal v roce 1980 a procestoval s ním celý svět.

Peter zůstal s Freddie Mercurym až do jeho smrti v roce 1991.

Od té doby Peter pracoval např. v Guy’s Hospital v Londýně, pracoval pro různé operní společnosti, provozoval malý hotel, aj.. Je spoluautorem dvou knih o Freddie Mercurym.

Od roku 2007 je součástí Association Montreuxmusic, které zajišťuje pokračování odkazu Freddieho Mercuryho a jeho spojení s Montreux.
Peter cestuje po celém světě na akce na podporu prevence AIDS a účastní se také různých mezinárodních akcí The Official International Queen Fan Club.

V současné době žije v České republice.

Jiří Koubek

Tagy: , , ,Komentovat

Kucharka FM

Video týdne

Nejčtenější

Facebook

iBoys iGirls praguepride aids-pomoc mezipatra proudem